Říká se, že jsou ruce naší vizitkou a je potřeba o ně pečovat s láskou. Však také neustále někomu podáváme ruku, seznamujeme se, cvakáme do počítače, předáváme věci z ruky do ruky... A tak se teď hned pojďme všechny podívat, jak aktuálně vypadá naše manikúra a stav pokožky. V zimě totiž dostává pořádně na frak. A tak mazejme, mazejme a mazejme.

Dost často zapomínáme v chladných měsících na rukavice, čímž se ruce, podobně jako třeba rty, dostávají do mnohem bližšího kontaktu s nízkými teplotami. Vzhledem k tomu, že pokožka našich rukou je obzvláště tenká, dochází k jejímu vystavení a působení chladného větru a vzduchu velmi rychle, a tím k problémům, jako je sucho, podráždění, loupání a praskání... Zimní péče je tedy nesmírně důležitá.


Co tedy dělat, aby byly ruce jako v bavlnce?

Nepřehánějte to s mytím

My všichni se učíme, že důkladné mytí rukou je naší nejlepší obranou proti zimním virům a bakteriím, ale neustálé mytí může zbavit kůži přírodních olejů, čímž začne vysychat o to rychleji. Snažte se proto ruce nemýt tak často, rozhodně nepoužívejte vysoce parfemovaná tekutá mýdla a občas raději sáhněte po antibakteriálním gelu.
Pokud jde o vodu, nikdy by neměla být horká, spíše jen vlažná. A vždy po té aplikujte výživný krém.

Nezapomínejte na peeling

Stejně jako pleť, i ruce si zaslouží jednou za čas důkladnou exfoliaci. Odstraníte tak odumřelou kůži a pomocí mastného peelingu ruce dokonale vyživíte.
Skvělým pomocníkem vám bude domácí produkt z kokosového oleje a třtinového cukru. Vše smíchejte, jemně směsí masírujte ruce, nechte působit několik minut a po té smyjte vlažnou vodou.

Vytáhněte do boje rukavice

Když teplota opravdu klesá, je čas na silnou zbraň – teplý pár rukavic. Nejen, že se jedná o účinný, ale navíc stylový doplněk! Vsaďte na „prsťáky“ z kašmíru, celokožené, nebo nějaké roztomilé palčáky.

Vybudujte si dobrou bariéru

Odměňte své ruce kvalitními výživnými krémy. Ujistěte se, abyste jeden měly vždy u sebe v kabelce, v pracovně a na nočním stolku.
Krém na ruce tvoří bariéru proti působení zimního počasí a při opětovném použití po celý den zaručuje měkkou a vyživovanou pleť. Navíc, jemná masáž může také pomoci lepší cirkulaci krve, a tím zahřátí zkřehlých rukou. Náš tip? Aplikujte krém také těsně před spaním.

Vsaďte na masku

I ruce potřebují občas nějakou extra péči. Maska na ruce aplikovaná alespoň jednou týdně může přispět k zesílení hydratace a zajistit, aby byly ruce maximálně chráněné v období zimy. A když jsme u té péče – nezapomínejte ani na ochranu nehtů a kůžiček.

Také si přečtěte:

Reklama