Ruce vzhůru! Určitě v tom má prsty. Jeho stisk ruky je jako leklá ryba. Má dlouhé prsty, mohla by hrát na klavír. Už jsem s ní dlouho nemluvil, má plné ruce práce. Nechala si z rukou věštit svůj osud.

To jsou všechno obraty, které běžně používáme. Přestože se ruce neopěvují v básních nebo románech se stejnou silou jako třeba oči nebo srdce, patří k těm částem lidského těla, které jsou nejvíce vidět. Používáme je každý den téměř u všeho, co děláme. Ruce ženy by měly být pěstěné a reprezentovat její eleganci a styl. A to v každém věku. Jak na to?

Důležité je dbát o to, aby naše ruce byly zdravé. Tím není myšlený pouze jejich vzhled, ale také správná pohyblivost. Pokud třeba pracujete v kanceláři a často píšete na klávesnici, procvičujete tak hbitost vašich prsů. Stejně dobře může posloužit i masážní mačkací míček, který vám ještě k tomu pomůže odplavit nahromaděný stres. Ruce udržíte v kondici také lehkou masáží nebo různými uměleckými činnostmi. Vyzkoušela jste někdy práci v keramické dílně? Nejenže vás tvořivá činnost báječně uvolní, ale vaše ruce získají novou zručnost a procvičíte klouby. Pravidelným cvičením prstů docílíte třeba toho, že vám nebude dělat problém napsat rukou dopis ani v devadesáti letech…

Právě proto, že ruce používáme téměř při všem, co děláme, je důležitá jejich správná hygiena. Mytí rukou s sebou ale přináší i vysoušení pokožky. Používejte mýdla, která obsahují také hydratační mléko. Je také dobré mít s sebou všude po ruce krém na ruce, abyste udržela svou pokožku opravdu jemnou a mohla se s ní opravdu pochlubit.

Je přirozené, že s postupem věku ztrácí pokožka pružnost, a tím i jemnost a hladký vzhled. Proud času nezastavíme, a tak se s tím nemusíme trápit. To ale neznamená, že máme vzdát péči o sebe sama. Naopak, můžeme si ji o to víc užít, protože nám nechybí životní nadhled a pohoda. Stejnou filosofii vyznává i kosmetická značka Dove se svou řadou pro zralé ženy proage, ve které najdete právě i krém na ruce.

Dove proage krém na ruce poskytuje ženám okamžitou výživu a regeneraci. Vyznačuje se unikátním složením, kde v receptuře mají jednu z hlavních rolí AHA kyseliny, pro naši pokožku tak důležité. Jejich hlavní funkce spočívá v tom, že především pomáhají zabraňovat odumíraní buněk v pokožce. Radikálně se omezuje výskyt pigmentových skvrn a vrásek. Účinná látka glycerín hydratuje a regeneruje pokožku. I všechny ostatní produkty řady Dove proage jsou vhodné pro zralou pleť. Obsahují totiž aktivní složky jako glycerin a olivový olej, které podporují správnou funkci zralé pokožky a vlasů.

Zastavte se a udělejte si čas pro sebe. Procvičte ruce, udělejte něco pro své zdraví i vnitřní naplnění. Ať už půjdete na kurz keramiky, hodinu klavíru nebo prostě jenom věšet záclony, nezapomeňte na zaslouženou odměnu pro vaše každodenní pomocníky – ruce. Stačí kapka krému pro skvělý pocit pěstěných rukou. Vyšetřete si pár minut na péči, kterou si zasloužíte.