Chladné mrazivé počasí je zátěží nejen pro naši pleť na obličeji, poškodit může i jemnou kůži na rukou. A při tom jsou to v mnoha případech právě ruce, které o nás mnohé prozradí...

Neměly bychom tedy zapomínat na to, že i ony potřebují každodenní a zvláštní péči, aby byly stále krásné a byly naší dobrou vizitkou.

Kosmetická značka Dove pro naše ruce nabízí speciální krémy na ruce – variantu pro použití během dne Dove Protective Care Hand Balm a variantu na noc Dove Regenerating Care Hand Cream.

Potřeby péče o ruce během dne se liší od péče v noci, jak už vyplývá z názvu obou přípravků.

Péče o ruce během dne

Při mytí je pokožka vždy náchylná k vysušování. Na vysušené a neochráněné ruce také působí povětrnostní vlivy - vítr a chlad, který zapřičiňuje popraskání pokožky. Ze začátku si drobných trhlinek možná nevšimneme, ale když pokožku budeme dále namáhat a vysušovat, brzy zjistíme, že je velmi citlivá a poraněná. To by nás mělo vést k tomu, abychom pokožku ochránili. Zanedbané ruce o nás nebudou říkat nic lichotivého, protože obecně platí, že každá žena by si měla najít čas na sebe a dbát na svůj vzhled.

Naším tipem pro hebkou pokožku rukou jsou výrobky Dove.

Denní krém na ruce Dove Protective Care hand Balm kůži dostatečně hydratuje a působí proti jejímu vysušování. Navíc na kůži zůstane vždy určité množství krému Dove i po mytí, takže kůže je zároveň chráněna proti případným nežádoucím účinkům.
Dove Protective care Hand Balm obsahuje mandlový olej, vitamin E a vysoké procento hydratačních látek, jako je glycerín, propylenglykol a hexylenglykol, které pomáhají udržet přirozenou vlhkost pokožky po celých 24 hodin.

Vzhledem k tomu, že ruce jsou vystaveny ničivým účinkům slunečních paprsků, je denní krém Dove obohacen také o UV filtr. Sluneční záření je jedna z klíčových příčin stárnutí pleti, na rukou bývá hlavní příčinou pigmentace, tzv. stařeckých skvrn. Ochrana proti UV paprskům pomáhá, aby ruce zůstaly déle mladé.
Mandlový olej je bohatý na esenciální mastné kyseliny, jako je kyselina linoleová (Vitamin F). Tyto kyseliny se významně podílejí na zachování celistvosti buněčných membrán v pokožce. Vitamin E je antioxidant, který tlumí dopad volných radikálů. Volné radikály vznikají během metabolického procesu a také při působení světla a mohou mít nepříznivé účinky na lidské zdraví.     

Pokud se chcete dozvědět více informací o výrobcích Dove, navštivte velmi pěkné stránky www.dovekosmetika.cz  a inspirujte se!  

   
Reklama