Přestože se většina z nás ráda slunečním paprskům vystavuje, faktem zůstává, že právě slunce je pro kůži velkým nepřítelem. Ochrana pokožky by se proto neměla zanedbávat. Pokud zrovna neležíte v plavkách na lehátku, pravděpodobně je právě nejvíce exponovaným místem, který čelí slunci, obličej a rty. 

Foto: Shutterstock

Péče o rty krok za krokem

  • Nedáte-li rtům dostatek péče, dost dobře se může stát, že si je spálíte. Takové rty jsou oteklé, citlivé na dotyk a zarudlé. A tak by se v létě ve vaší kosmetické výbavě měl vyjímat balzám s SPF minimálně 20. 
  • Pijte, hydratujte a zase pijte. Dostatečný pitný režim je alfou a omegou vaší celkové krásy. Pokud tak nečiníte, pravděpodobně jsou vaše rty suché a šupinaté.
  • Minimálně dva litry čisté vody jsou tedy nutností, zejména v těchto měsících. 
  • Aplikujte na rty kyselinu hyaluronovou. Ta na sebe váže vodu a pomáhá tak udržet pokožku (nejen rtů) vláčnou, hladkou a jemnou. 
  • Dopřejte rtům pravidelné beauty rituály. Jednou týdně aplikujte jemný peeling, který je zbaví odumřelé kůže, která rty zbytečně vysušuje. Vyzkoušejte také skvělé masky na rty. Některé se nanáší jen na několik minut, jiné lze nechat “pracovat” po celou noc. Odměnou vám budou rty jako maliny. 
  • Pokud budete rty vystavovat sluníčku třeba na dovolené, je vhodné rty zchladit například kostkou ledu. Mezi osvědčené babské rady patří také ledové sáčky černého čaje. 
  • Vyhýbejte se rtěnkám, které vysušují. In jsou lesklé rty, a tak vsaďte na krémové konzistence rtěnek a přírodní složení balzámů. 


Ponio 199 Kč / Labello 79 Kč /EOS 79 Kč / Delia 126 Kč / Carmex 68 Kč


Bielenda 85 Kč / Burt´s Bees 168 Kč /EOS 79 Kč / Marionnaud 389 Kč


Marionnaud 199 Kč / Marionnaud 149 Kč/ Oriflame 264 Kč

Nuxe 210 Kč / Korika 99 Kč

Také si přečtěte:

Reklama