Rtěnku používá 92 % žen. Není tedy divu, že nabídka barev, typů a složení je opravdu široká! Víte, jaká rtěnka je vhodná právě pro vás a jakou barvu zvolit? Při výběru barvy rtěnky je velmi důležité vzít v úvahu nejen odstín pleti, příležitost, pro kterou se líčíme, ale hlavně osobnost. Ne každá žena má odvahu zvolit rudou rtěnku, i když je krásná a elegantní.
Rtěnky lze vybírat nejen podle odstínů, ale i podle vlastností. Dobře zvoleným typem rtěnky můžete docílit nejrůznějších efektů. Jsou-li vaše rty suché, budou pro vás nejvhodnější hydratační rtěnky s obsahem speciálních zvláčňujících a změkčujících látek pro hladké a pružné rty. Pokud máte rty úzké nebo chcete-li je opravdu zvýraznit, hodí se pro vás rtěnky pro zvětšení objemu rtů. Pokud chcete, aby rtěnka na rtech vydržela co nejdéle, jsou tady matné rtěnky s dlouhotrvajícím efektem. Velmi populární jsou však v dnešní době rtěnky zpomalující stárnutí. Jejich používání je vhodné i jako prevence před předčasným stárnutím rtů.

 

Jak opticky zvětšit úzké rty?

Pro váš typ rtů se hodí světlé odstíny rtěnek a lesky, které rty opticky zvětší. Konturovací tužkou vytvořte těsně nad horním rtem linku, která kopíruje tvar rtu. Hrot tužky se musí stále dotýkat přirozené linky rtu. (Toto je velmi důležité, protože pokud se tužka nedotýká obrysu rtu a později dojde k setření rtěnky, objeví se nepěkná mezera. A navíc takto "zvětšené" rty působí nepřirozeně). Zkontrolujte tvar "srdíčka rtů" a postupujte stejně i u spodního rtu. Pokud nejste s výsledkem spokojeny, opatrně setřete nepovedenou konturu vatovou tyčinku. Potom vnitřní plochu rtů lehce přetřete konturovací tužkou. Na celá ústa naneste štětečkem světlý odstín lesklé rtěnky, nebo pouze lesk na rty. Do střední části můžete nanést trochu stříbřitého lesku pro zvýraznění. Objem rtů se opticky ještě více zvětší. Pamatujte, že světlé lesklé odstíny mají rozšiřující efekt. Vyhněte se proto tmavým či matným přípravkům.

 

Jak rty opticky zmenšit?

Nejprve na rty naneste podkladový krém. Zbavíte se tak všech barevných nerovností a vytvoříte si fixační základ pro rtěnku. Konturovací tužkou v přírodním odstínu naznačte linku podél vnitřní linie rtu. I když má být výsledná barva rtů jiná, bude s konturovací tužkou v přírodním odstínu vypadat přirozeněji. Rtěnku nanášejte štětečkem a zvolte spíše v tmavším odstínu, matující, bez lesku, která světlo neodráží, ale absorbuje a ústa nejsou tak výrazná a vypadají menší. Můžete také odvést pozornost od rtů a raději zvýraznit oči.

 

Správné líčení rtů

Konturovací tužku používejte v každém případě, zabráníte tak rozpíjení rtěnky v okolí rtů. Rtěnku nanášejte štětečkem, po aplikaci první vrstvy přiložte na rty papírový kapesník a naneste ještě jednu vrstvu rtěnky. Rty vydrží déle perfektní.

 

Jak používat červené rtěnky?

Červené odstíny jsou již řadu let považovány za symbol oslňujícího půvabu, elegance, smyslnosti a vášně. Je tomu tak zřejmě proto, že setkáme-li se s osobou, která nás přitahuje, naše rty se přirozeně zvětší a zčervenají. Nicméně, řada žen se červených rtěnek poněkud obává a domnívá se, že se k nim příliš nehodí, nebo že jim nesluší. Problém je však spíše v tom, že se jim nepodařilo najít ten správný červený odstín, který by odpovídal tónu pleti.

Pokud se pro červenou rtěnku rozhodnete, ale máte dojem, že je příliš "ostrá", použijte přírodní odstín konturovací tužky a pak naneste rtěnku. Výsledek bude jemnější. Konturovací tužka v odstínu rtěnky barvu ještě více zvýrazní.

 

Několik rad, jak zvolit správný odstín červené rtěnky

Pokud máte blond vlasy, chladnější odstín pleti a modré či šedé oči, zvolte červenou rtěnku s nádechem do růžova. Jestliže jsou vaše vlasy zrzavé, pleť pihovatá v teplejším odstínu, bude vám nejlépe slušet rtěnky v červeno-oranžovém odstínu. Brunetkám s tmavším odstínem pleti nejvíce sluší sytě červené a tmavě červené odstíny.

 

Zdroj: Oriflame

Kosmetiku Oriflame můžete zakoupit prostřednictvím nezávislých kosmetických poradkyň. Kontakt získáte na infolince Oriflame 271 024 999 nebo na www.oriflame.cz

Reklama