shutterstock-1011769984.jpg

Foto: Shutterstock

Pro dokonale vypadající rty je důležitá aplikace rtěnky. A nejen té. Profesionální make-up artisté nepřejedou jednoduše jen po rtech modelek a slavných osobností rtěnkou, jako to dělá při běžném nošení většina žen. Před nanesením dekorativní kosmetiky na rty je dobré rty nejprve upravit peelingem a následně balzámem. Předejdete tak jejich vysoušení a dělání nevzhledných šupinek.

Pro perfektně definované rty, které nevypadají ulepeně, je ideální použít tužku na rty, kterou vytvoříme obrys. Následně pro aplikaci rtěnky sáhneme po štětečku k tomu určenému. Pokud jste si všimli, jak mají některé influencerky a celebrity občas krásně plné rty, je to díky tomu, že rtěnku nanesou trochu přes okraj rtů. Ale jen nepatrně. Jde o skvělý způsob, jak transformovat své rty do plnějších tvarů. Opět ale nanášejte rtěnku štětečkem. Je preciznější, postupně a rovnoměrněji nanáší barvu a produkt hezky zapracuje.

60a25491074dfshutterstock-688453141.jpg

 Foto: Shutterstock

Pro jemnější vzhled rtů, který se více hodí na běžné nošení, tekutou rtěnku či lesk naneste na střed a poté ji pomocí prstů pomalu rozťupkujte na zbytek rtů. Tento tip je ideální například pro vytváření ombre rtů a k míchání různých ladících odstínů. Můžete také použít tužku na rty, kterou uděláte obrys, který následně rozmažete štětečkem, abyste získaly větší objem a rty hezky definovaly. Vizážisté tento trik používají neustále.

sdas.jpg

Benefit Cosmetics California Kissin Colorbalm (Sephora, 690 Kč) / Maybelline New York rtěnka Color Sensational Ultimatte (dm, 169 Kč) /
Sephora Collection Lip Stain Liner (Sephora, 270 Kč)

Foto: Se sohlasem Benefit Cosmetics, Sephora, Maybelline New York