shutterstock-1947484126.jpg

Foto: Shutterstock

1. SOS pro okamžitou svěžest

Současným hitem v péči o oční okolí jsou liftingové hydrogelové polštářky pod oči. Použít je můžete vždy, když potřebujete tuto oblast viditelně a během krátké doby intenzivně vypnout a vyhladit. 
 
2. Základem je šetrné odličování

Alfou a omegou krásného očního okolí ovšem je (a možná to mnohé z vás překvapí) správné a šetrné odličování. Oční okolí odličujte a čistěte velmi opatrně. A to i v případě, když nepoužíváte oční make-up. Vyhněte se přitom přípravkům, které obsahují olejovou složku, protože by oči zbytečně dráždily. „Při odličování pak postupujte takto: namočte si ve vodě dva kosmetické tamponky a dostatečně je vyždímejte. Naneste na ně kvalitní odličovač a položte je na zavřené oči. Jemně poťukávejte po řasách a stahujte tamponky směrem dolů. Pak je otočte a pod očima ještě dočistěte směrem dovnitř k nosu,“ vysvětluje Martina Košťálová z české kosmetické firmy Essenté.

remover.jpg

Foto: Shutterstock

3. Intenzivní hydratace

Oční okolí si žádá maximum vláhy a vy mu ji zajistíte kvalitním boosterem. Ten dokáže stimulovat buněčnou aktivitu, viditelně zlepšovat pevnost a pružnost pleti, intenzivně hydratovat pokožku a podporovat regenerační procesy v kůži. Zároveň zklidní a zjemní pokožku. „Efekt boosterů je zřetelně vidět už několik minut po nanesení, kdy se pleť perfektně vypne a vrásky jsou méně znatelné. Stačí vklepat malé množství přípravku jemně, nejlépe prsteníčkem, do pokožky okolo očí. Pokud použijeme booster, nanášíme oční krém až na něj,“ doporučuje Martina Košťálová.

4. Oční krém je nezbytný

Nenechte se mýlit, na jemné oční okolí patří vždy speciální oční krém. Účinnou pomoc pak představují hydratační oční krémy s peptidy, které dodají pokožce pevnost a pružnost. A navíc dokážou redukovat vznik mimických vrásek a zjemní případné otoky. Obsažené peptidy redukují tvorbu vrásek, zmírňují otoky, oční váčky a zesvětlují tmavé kruhy pod očima. Odstraňují stopy únavy a vyčerpání. „Oční krém nanášíme krouživými pohyby a jemně vklepáváme směrem z vnějšího koutku pod okem do vnitřního koutku k nosu a pak pokračujeme dále od vnitřního koutku nahoru pod obočí směrem k vnějšímu koutku oka. Pohyby několikrát opakujeme,“ uzavírá Martina Košťálová.

scsFotoJet.jpg

Liftingové polštářky pod oči, Essenté, 99 Kč / Jemný odličovač s chrpou na citlivé oči, Yves Rocher, 199 kč /
Posilující a vyplňující Hyaluron-Booster na oční okolí Minéral 89 od Vichy, Notino, 377 Kč / Balzám na oční okolí Botanical od The Lab Room, White Orchid Shop, 750 Kč

Foto: Se souhlasem Essenté, Yves Rocher, Notino, White Orchid Shop
Zdroje: Martina Košťálová, tiskové materiály kosmetiky Essenté.