I když máte koupelnu plnou flakonů té nejúčinnější kosmetiky, vyhráno nemáte. Pokud chcete vypadat dobře a cítit se skvěle, měla byste vědět, co, jak a kdy používat. Péči o pleť a pokožku těla si zkrátka předem naplánujte!

Dennodenně zcela jistě máte na programu své osvědčené rituály - čištění zubů, sprchování a používání deodorantu... Ale zkuste něco přidat. Poradíme vám, kdy a co používat: :)

kosmetika

Každé ráno

První krok: Pleťová voda
Z pohledu některých žen je ranní čištění pleti zbytečné, ale opak je pravdou. Jen tak z pokožky odstraníte pot a maz, který během noci vyloučila, a tak jí umožníte dokonale využít pečující složky krémů a sér. Ráno proto vždy pleť osvěžte a vyčistěte pleťovou vodou.

Druhý krok: Hydratační krém
První vrásečky často nebývají důsledkem stárnutí jako spíše špatné hydratace pokožky. Pokud tedy chcete mít pleť zářivou, pružnou a pevnou, musíte ji dostatečně hydratovat. Hydratační krém používejte, zejména po létě, jako základ každodenní péče.

Třetí krok: Vlasový styling
Objem dělá dojem a bude vždy in. Ideálním prostředkem k dosažení velkých výsledků s malým úsilím je pěnové tužidlo. Naneste ho po celé délce vlasů, a pak vlasy přes kartáč vysušte. Tužidlo navíc vlasy chrání před poškozením teplem, dodá jim zářivý lesk a zaručí dlouhodobou fixaci účesu.

Každý večer

První krok: Čistící pleťové mléko
Tento krok péče je pro krásu a zdraví pleti nezbytný. Povrch pleti pokrývají nejen různá líčidla, která používáte, ale také prach a nečistoty z vnějšího prostředí. Když je neodstraníte, kůže nemůže v noci dostatečně „dýchat“ a regenerovat. K odlíčení používejte pleťové mléko a pleťovou vodu, čisticí pěnu nebo micelární vodu.

Druhý krok: Sérum na pleť
Během noci kůže přirozeně regeneruje, doplňuje energii a intenzivněji vstřebává aktivní látky dodané do pokožky pomocí kosmetiky. Večer proto kromě nočního krému používejte také pleťové sérum - vysoká koncentrace pečujících látek dělá s pletí divy. A pozor - aplikujte pod krém

Týdně

O víkendu si udělejte čas na intenzivnější hýčkání zábaly a masky jsou blahodárně regenerační procedury, které snadno zvládnete i v domácích podmínkách.

Maska na vlasy
Aby vlasy získaly pružný objem a lesk dopřejte jim pečující masku nebo místo masky do vlasů vmasírujte olivový olej. Stejně tak můžete večer před spaním do suchých vlasů nastříkat kondicionér ve spreji a nechat působit přes noc. Ráno si vlasy umyjte jako obvykle.

Zábal na ruce
Kůži na rukách zjemníte a zvláčníte pomocí výživného zábalu - ruce natřete silnou vrstvou krému, navlékněte na ně mikrotenové sáčky a navrch teplé rukavice. Po 30 minutovém zábalu vaše ruce skvěle „prokouknou“.

Pleťová maska
I když se o pleť pečlivě staráte, najděte si chvilku času na pleťovou masku. Je to příjemná relaxace nejen pro vaši pleť, ale i pro vaši duši. Intenzivní ošetření nezabere víc jak 20 minut a přitom pleť dokonale rozzáří, vyživí,hydratuje, regeneruje...

Peeling na obličej
Krém s jemnými částečkami kůži na povrchu šetrně obrousí, zbaví odumřelých kožních buněk a uvolní póry. Navíc umožní, aby se nové buňky rychleji dostaly na povrch kůže, a tak pleť rozjasní a vyhladí.

Měsíčně

Kromě pravidelné návštěvy salonu, kde se vám věnuje kadeřník a kosmetička, je nejvyšší čas na další zkrášlující ošetření.

Zábal na nohy
Namáhaná kůže na chodidlech potřebuje čas od času obrousit, zjemnit a zvláčnit. Po obroušení pomocí pemzy nebo rašple dopřejte nohám zvláčňující zábal. Na nohy naneste silnější vrstvu výživného krému nebo balzámu, nohy zabalte na půlhodiny do mikrotenových sáčků a zahřejte navlečením teplých ponožek.

Tělová péče
Samosebou, do boje s chloupky se většinou musíte pustit častěji, záleží, jakým způsobem se jich zbavujete. Pokud používáte epilační strojek, pravděpodobně postačí, když ho vezmete do ruky jen jednou za měsíc. Na závěr vždy ošetřete pokožku tělovým krémem, mlékem nebo regeneračním balzámem - kůži zvláční a ošetří.

Reklama