I když hodnotí rozvod svých rodičů čtenářka Gaba23 naveskrz pozitivně - otec byl surový despota, tak si uvědomuje, že její děti teď díky rozvodu nemají babičku a dědu...

Když otec od rodiny surově tluče nejen manželku, ale i děti, je čas na rozvod. A tak se rodiče čtenářky Gaby23 rozvedli...


Hezký páteční den všem.
Rodiče se rozvedli, když mně bylo čtrnáct let, tehdy jsem to brala jako vysvobození. Otec mě držel zkrátka, neměla jsem nic dovoleno, a kdo se mu vzepřel, toho prostě zmlátil. Nejvíce dostávala mamka a pak já. Čím víc mě otec tloukl, tím víc jsem byla vzpurná. Pak přišel rozvod a já si připadala svobodná. Mohla jsem si dělat, co jsem chtěla. Mamka měla přítele a byla zamilovaná, vše jsem měla dovoleno, otec se nestaral, co dělám a to mu zůstalo do dneška. Myslím, že kdyby se nerozvedli, nepotkala bych svého manžela, vím jistě, že by mě otec ve svých šestnácti nepouštěl na zábavy, kde jsme se poznali.
Co mě rozvod rodičů dal? Jak už jsem psala, svobodu a rychlé dospívání. Musela jsem se postarat sama. Nikdo mě nic nedal a já to ani nechtěla. S manželem jsem bydlela od svých sedmnácti a vydrželo nám to dodnes, je to už osmnáct let.
A co mě rozvod rodičů vzal? Vzal mým dětem babičku a dědy. Rodiče mají své nové rodiny a o vnoučata nemají zájem. Vidí je na jejich narozeniny, někdy náhodně, když se někde potkáme. Tak nevím, jestli jsem to tou svojí samostatností nepohnojila. Hodně jsem přemýšlela, co bych udělala jinak, kdyby šel vrátit čas..............nic. Nic bych neměnila, udělala bych to stejné, co tenkrát.
Moje děti sice „nemají“ prarodiče, za to mají toho nejskvělejšího tatínka. A to si myslím, že je to nejvíc, co by si mohly přát.

Hezký víkend plný sluníčka přeje,
Gaba23

Pozn: red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 25. května 2012: Rozvod či krize rodičů

Téma je při pátku neveselé, leč závažné. Rozvod či velká krize rodičů může pěkně zamávat s psychikou dětí, a to i dospělých.

  • Rozvedli se vaši rodiče?
  • Řešili rodiče velkou manželskou krizi?
  • Jak jste rozvod či krizi rodičů vnímala?
  • Smířila jste se s tím?
  • Zatahovali vás rodiče do svých manželských problémů?
  • A co rodiče, zůstali po rozvodu v kontaktu? A v jakém?

Své příspěvky formou příběhů či úvah na dané téma mi posílejte do redakční e-mailové schránky Redakce@zena-in.cz, a to nejpozději 25. 5. 2012 v 15.00 hodin. Za svůj příspěvek můžete získat velký balíček tyčinek, ne, ne, MEGA BALÍK DELI, neb čokoláda je nejlepším lékem na nervy, které taková krize rodičů může pěkně pocuchat. Ještě podotýkám, že chcete-li mít šanci na dárek a uveřejnění, ať je váš text dlouhý alespoň jako tento odstavec.

DELI

Reklama