Když oba rodiče milujete a oni se vám rozvedou, tak na to koukáte a nevíte, co se stalo. Jak mohli tak hodný a milý táta a nejcennější poklad máma jít od sebe? Přesně takové pocity měla z rozvodu rodičů čtenářka Tana M. Ale důvod se projevil...

Když se chlapovi začnou v padesáti zapalovat lýtka, mnohdy to bývá konce fungujícímu manželství. Přečtěte si zajímavý příběh čtenářky Teny M...


Dobrý den milé ženy-in.cz
Mojí rodiče se rozvedli . Pro mě to byl velmi velký duševní otřes. Jednak pro to, že táta byl moc hodný člověk, kterého jsem moc milovala a maminka je nejcennější co mám. V podstatě... máma si to nezasloužila.
K mému příběhů. Tátovi bylo padesát a začali se mu zapalovat lýtka. A nejen lýtka. Úplně celý se zapálil pro novou lásku,zbláznil se načisto, začal nosit sportovní košile s divokýma nápisama, kraťasy, začal chodit pozdě domu. Mně bylo 16, tedy věk, kdy jsem toho ještě moc nechápala proč dva lidé , kteří mají 3 děti a žijí poklidný život, jen pro rodinu, najednou chtějí od sebe. Nevěděla jsem proč si táta našel milenku o 30 let mladší. Táta ztratil hlavu a nás jako rodinu odstavil na druhou kolej. Rozvod rodičů jsem vnímala velmi bolestně. Přestala jsem jíst, pít, začala jsem rapidně hubnout,až tak že jsem skončila v nemocnici na JIP. Bolelo mě strašne to, že táta opustil naší rodinu.
Táta se pak znovu oženil.
Jak může dopadnout vztah 53 letého muže a 20 leté zlatokopky?. Druhá žena utahala tátu k smrti.
Táta po 4 letech umřel. Když jsem psala tento skutečný příběh začala jsem plakat. Už jen proto , že tátovi všichni rozmlouvali jeho nový vztah i manželství. Babička, které bylo tehdy 83 let prostila tátu, aby od rodiny neodcházel , to nepomohlo. Ironií osudu je i to, že druhá manželka po smrti mého tátu přišla k nám a žádala peníze na pohřeb a hrobku.
Když jsem jednou tátu navštívila , bylo to těsně před jeho smrtí, ptala jsem se ho zda je táta šťastný ?,: Řekl mi: „ to, že opustil rodinu už nejde vrátit zpět, že toho moc lituje a v jeho srdci zůstaneme napořád jeho drahé a zlaté holky.“ Pro mě to bylo doznání ,že přiznal svou osudovou chybu.

Hezký den,
Tana M.

Pozn: red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 25. května 2012: Rozvod či krize rodičů

Téma je při pátku neveselé, leč závažné. Rozvod či velká krize rodičů může pěkně zamávat s psychikou dětí, a to i dospělých.

  • Rozvedli se vaši rodiče?
  • Řešili rodiče velkou manželskou krizi?
  • Jak jste rozvod či krizi rodičů vnímala?
  • Smířila jste se s tím?
  • Zatahovali vás rodiče do svých manželských problémů?
  • A co rodiče, zůstali po rozvodu v kontaktu? A v jakém?

Své příspěvky formou příběhů či úvah na dané téma mi posílejte do redakční e-mailové schránky Redakce@zena-in.cz, a to nejpozději 25. 5. 2012 v 15.00 hodin. Za svůj příspěvek můžete získat velký balíček tyčinek, ne, ne, MEGA BALÍK DELI, neb čokoláda je nejlepším lékem na nervy, které taková krize rodičů může pěkně pocuchat. Ještě podotýkám, že chcete-li mít šanci na dárek a uveřejnění, ať je váš text dlouhý alespoň jako tento odstavec.

DELI

Reklama