Islámský soud v Malajsii dává mužům možnost rozvést se prostřednictvím textové zprávy, SMS.

Tento výrok zvedl vlnu nevole mezi ochránci práv žen v zemi, kde většina populace je tvořena muslimy. A velký nesouhlas s tímto rozhodnutím vyjádřil i předseda vlády Mahathir Mohamad.

Předseda vlády je velkým zastáncem a propagátorem moderních technologií v Malajsii, ale tento fakt byl i pro něj silnou kávou. Svoji nespokojenost vyjádřil na slavnostním otevírání regionálního střediska Ericssonu, asi 50 km od Kuala Lumpur.

"Nejsem vůbec nadšen těmito způsoby, ale říkají, že je to stoprocentně legální, z islámského hlediska. Ale myslím si, že pokud se muž chce rozvést se svou ženu, měl by k tomu přistupovat přeci jenom osobněji", dodal Mahathir Mohamad.

"Než pošlete takovouto textovku, zkuste si představit svoji krásnou ženu, se kterou se chcete rozvést a které tuto zprávu říkáte do očí. Možná bude plakat a vy změníte názor.“ pokračoval v komentáři předseda vlády.

Organizace na ochranu ženy protestovaly proti výroku, který vynesl právě minulý týden islámský soud a kterým potvrdil rozvod ohlášený mužem přes SMS. Podle islámského práva, aplikovaného tímto náboženským soudem, muslim se může rozvést se svou ženou, když jí třikrát za sebou řekne: „Rozvádím se s Tebou.“

No comment ....

        
Reklama