Čtenářka Tina5 nám poslala svou úvahu na téma bolest. Mne v ní zaujala myšlenka, jež je v titulku. Vnitřně s ní nějak nedokážu souhlasit. Co vy čtenářky? Milá Tino5 moc Vám děkuji za tento příspěvek a věřím, že se na mne za ten bulvární titulek nezlobíte.

Milá redakce, přeji krásné deštěm osvěžené ráno.
Téma bolest je tolik zajímavá, že si neodpustím pokusit se napsat a tím si srovnat své myšlenky v hlavě.

Už při příchodu na svět způsobujeme bolest a svůj život začínáme křikem a ne zrovna radostným, ikdyž okolí při našem prvním křikopláči  často ukápne slzička štěstí..

Později, když dítko zlobí a zkouší, kam až může zajít a opravdu to po dobrém nejde, mám pocit, že mě těch pár přes zadek bolí víc než dítko. Zrovna včera jsem musela k vařečce sáhnout, když mě dcerka neustále okřikovala a napomínala a odmítala sednout na klín a mazlila se celé dopoledne. To se mi dlouho nestalo.

Ono ji těch pár na zadek snad i potěšilo.. Nevím, zda si už ten malý špunt dokáže uvědomit, že nám na něm záleží..

Co je větší bolest? Když se puberťák žene do záhuby a odmítá poslouchat? Když se chytí nějaké party? Když se vykašle na školu a neřeší, čím se jednou bude živit? Když skončí na drogách? Když někomu ublíží? Když je ublíženo jemu? Když se díváme našemu dítěti do rakve?

Říká se, že druhý největší stresor po úmrtí partnera je rozvod. Souhlasila bych s tím. I když nám zemře dítě, jsme na tu bolest dva, ale když zradí ten, kterého jsme si brali na celý život, komu jsme věřili a pak najednou jak nějaké probuzení z divného snu zjistíte, že celý život je jeden velký podvod, je to šílené a srovnat se s tím a dokázat odpustit a jít dál, vůbec není snadné a není to otázka dnů či týdnů..

Ale jsou i milé bolesti. Když si přečtu nějaký skvělý vtip a chci se o něj podělit s manželem a jdu mu ho říci a půl hodiny sebou skoro mlátím o zem a směju se, až pláču. Manžel se směje jen při pohledu na mě.

Naposledy se mi to stalo, když přijel syn z kolejí a večer jsme seděli a povídali vtipy. Vzpomněla jsem si na jden skvělý a chtěla jim ho říci, ale nešlo to, smála jsem se, tekly mi slzy, syn i manzel se smáli mě a manžel jen mávl rukou a řekl“ Hm, to se ho dozvíme zas až tak pozítří..“ Víte, jaké to je, když vás pak druhý den bolí břicho od smíchu?

A co takový koncert Elánů nebo fandění při hokeji, to pak bolest v krku a chrapot trvá několik dní, ale ten úžasný pocit za to stojí.

Manžela chytily dutiny. Kdo nezná, nepochopí. Je celý nateklý, trpí moc, ale nestěžuje si. Snažím se mu ulehčit a nevím, jak a čím mu pomoci a nejraději bych tu jeho bolest vzala na sebe. Včera jsem na něj koukala tak, že manžel všeho nechal, začal mě předvádět a řekl mi, že vypadám hůř než on. To mi připomnělo, když jsme rodili naše první dítě, jak jsem se mezi stahy podívala na svého muže a on měl v obličeji víc bolesti než já, on tu moji bolest bral na sebe, až jsem se lekla a začala se o něho bát..

A co zuby? Už Jára Cimrman říkával, že zuby pohroma huby.. Ty dokážou potrápit.

Krásný den spíš bez bolesti nebo jen od smíchu..
Tina5
Text nebyl redakčně upraven


Dnešní téma dne je:

Jak jsem se vypořádala s bolestí?

  • Kdy jste cítila největší bolest?
  • Kdy jste poznala největší bolest?
  • Jak jste se s bolestí vypořádala?
  • Co vám na ní zabírá?
  • Co bolí nejvíce?
  • Pomohla jste někomu od bolesti?
  • Dělá vám bolest dobře?

Vaše příspěvky posílejte na redakční mail:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás, která přispěje k tématu dne a pobaví, donutí mne k zamyšlení, rozpláče, prostě zaujme moji pozornost odměním sedacím balónem, který zbaví vaše záda bolesti. Jeho cena je 500 Kč.

mic

Reklama