Ne vždy musí rozchod dvou dlouholetých partnerů provázet pocit smutku, zoufalství či vzteku. Někdy se dvěma lidem, kteří spolu žijí v podstatě jen ze zvyku, může výrazně ulevit a dokonce mohou zůstat i skvělými přáteli.

Přesně tak vnímá nedávný konec svého manželství třicetiletá Agáta. Přinesl jí nejen nový vztah se svým dnes již exmanželem, ale také vidinu nových potenciálních partnerů a hlavně spoustu významných životních změn, na které si předtím netroufla.

Někdy i tolik odsuzované „lezení do mobilu“ může znamenat jediný správný krok.

Agáta chodila se svým manželem od svých 21 let. Žít spolu začali po 3 měsících. Svatba se konala před 4 lety po pětiletém vztahu. Manželství bylo klidné, sem tam hádka, ale nic vážného. Oba se jeden na druhého mohli kdykoli a s čímkoli spolehnout a byli si navzájem oporou přesto, že už vcelku dlouhou dobu nevedli milostný život. Žili spolu jen jako přátelé, což bylo těžké si přiznat. Poté, když už neustálé dotazy na rodinu a upozorňování na věk byly hodně neúnosné, překonala Agáta své přísné zásady a půjčila si pohozený manželův mobil. V mobilu nalezla hodně korespondence hned s několika ženami současně.

Když o své „špionáži“ řekla manželovi, přiznal, že se mu vlastně hodně ulevilo. Ani Agáta se nezlobila, poněvadž si v tu chvíli plně uvědomila, že k rozpadu vztahu přispějí vždy dva. V klidu se domluvili na rozvodu a od té doby spolu trávili společné večery bez pocitu napětí. Agáta netrvala na rozstěhování, ale přesto si manžel našel malý byt.

Agáta cítila už dlouho obrovskou potřebu změny nejen v bytě, ale též sebe samé!

Již před rokem začala s hubnutím, protože v rámci „hodinky pravdy“ se dozvěděla, že s ní manžel přestal spát proto, že hodně přibrala. Sice se tento argument spoustě lidem nezamlouvá a považují jej za zástupný, nicméně pro Agátu se stal velkou motivací. Podařilo se jí zhubnout postupně 14 kg. V průběhu vztahu skutečně velice nabrala a nepřipouštěla si, že její váha představovala pro manžela tak velký problém.

1

2

Dlouho uvažovala i o změně barvy vlasů a střihu: Zašla tedy k nové kadeřnici a z kaštanové přešla na černou, která překvapivě podtrhla její typ a velice Agátě sluší. (Foto „před“ Zdenča Radilová)

3

7

A byt? Vymalovala jej jinými barvami, vyházela veškerý nábytek a nakoupila nový.

9

Agáta je šťastná, jako už dlouho nebyla. Konečně pochopila, že v manželství si spokojenost pouze nalhávala. Teď už svému okolí nemusí nic vysvětlovat. Momentálně žijí oba exmanželé spokojeně a sami. Často se stýkají a pomáhají si. Nový vztah rozhodně úporně nehledají.  

Reklama