Čtenářka eli.emanuela poslal příběh svého  známého, který byl vášnivým lyžařem a dokonce mu tento sport zbořil manželství. I když toho bylo jistě více. Děkuji eli.emanuelo za Vaši vzpomínku na něj…

Vzpomínka na vášnivého lyžaře

Za dob mého mládí bylo lyžování drahým sportem a u nás peněz nebylo. Přesto se zadařilo, že jsem asi 3x za dobu základní i střední školy mohla jet s třídou na lyžák. Vzpomínám na to dodnes. I když jsem byla začátečník, co věčně padá, sjezd jsem si zamilovala. Běžky ani tak ne, ale sjet z kopce dolů, užívat si pocit rychlosti, to bylo něco.

Jet na hory bylo z finančních důvodů nereálné. Měla jsem ovšem známého, který byl vášnivým lyžařem. Jednou mi s úsměvem ukazoval krásné lyžařské boty, které si v době komunismu dovezl z Německa. A dodal: „Kvůli těmhle botám jsem se rozvedl!“ Pro jeho manželku to totiž byla poslední kapka, že místo aby z Německa dovezl dárek synovi, utratil peníze za boty. Svoje boty. :)

Tento známý, který byl tak trošku jako můj strejda, znal kdejaký svah. Měl známé snad opravdu všude, takže se vždy dozvěděl, že právě ten a ten víkend výjimečně otevírají svah patřící nějakému malému sportovnímu klubu.

Obvolal pak své přátele a v sobotu ráno jsme naskákali do jeho dodávky a jeli lyžovat. Nádherný svah, lidí málo, poplatky za vlek nízké. Co víc si přát? Lyžování s ním, na to nikdy nezapomenu. Těšila jsem se na další zimu, abych si mohla užít milovaného lyžování a úchvatných zážitků, které nám k tomu uměl přidat.

Pak jsem otěhotněla, takže lyže nepřicházely v úvahu. A než přišla další zima, zabil se. :( Miloval život, uměl si ho užívat plnými doušky. Nikdy se nedozvíme, co přesně se stalo. Vyboural se na své motorce, na rovném úseku.

Myslím na něj často, ale jak přijde zima a začne se mluvit o lyžování, vzpomínám na něj snad denně. Zažila jsem toho s ním hodně a každý ten zážitek je nezapomenutelný. Vždycky ho budu vidět na tom svahu, kdy mi říkal, že se rozvedl kvůli těmhle lyžařským botám...

eli.emanuela
Text nebyl redakčně upraven


Máte ráda lyžování a jiné zimní sporty?

  • Ráda lyžujte,běžkujete nebo sáňkujete?
  • Nebo všechny zmíněné aktivity z duše nenávidíte?
  • Jak jste se ne/naučila lyžovat?
  • Kdo a jak vás to ne/naučil
  • Jakou nejhezčí, nejzajímavější, nejtrapnější, nej… příhodu ze zimních sportů máte?
  • A co vaše děti a zimní sporty?

Všechny příběhy, úvahy, videa i fotografie směřujte do známého redakčního mailu

redakce@zena-in.cz

A já jednu z vás dnes odpoledne kolem 16. hodiny za příspěvek odměním nádhernou odměnou. Těšte se.

Reklama