Byl to takový krásný pár. Není to tak dávno, co slavili svatbu. Mají dvě malé děti. A dnes slyším, že se rozvádí kvůli práci. Není to unáhlené? Není v tom přece jenom něco jiného?

rozvod

Lidé se rozvádí kvůli ledasčemu. Kvůli nevěře, násilí,  alkoholu, ztraceným iluzím. Ale kvůli práci? S takovým „případem“ jsem se setkala poprvé a u tohoto páru mě to dost překvapilo.

Petr (32 let) pracuje v divadle jako asistent. Takový Ferda Mravenec, práce všeho druhu. Jeho žena Jana (30) je účetní, teď je na mateřské. Mají spolu dvě děti. Čtyřletého Vojtu a dvouletou Kristýnku.

Osobně znám jen Petra, jeho ženu jsem viděla jen párkrát, když přišla za ním do divadla. Vždycky byl na ně pěkný pohled. Oba se k sobě úžasně hodili a působili jako spokojený až románově idylický pár.

Neuběhlo ani sedm let a slyším, že se rozvádí. Jasně, za tu dobu se může semlít ledacos, ale oni se rozvádí kvůli práci, jak se mi svěřil Petr.Tomu jsem nemohla uvěřit.

„Kvůli práci?“

Jana začala na moji práci strašně žárlit. Vyčítala mi, že jsem věčně pryč a v divadle víc, než doma. Jasně, svým způsobem ji chápu, je na mateřské a s dětmi se asi nudí, ale někdo tu hypotéku splácet musí. Abych to utáhl, přibral jsem si ještě nějakou výpomoc v dílně. Rád truhlařím, tak proč si tím nepřivydělat, každá koruna dobrá. Občas vyrábím rekvizity nebo drobný nábytek.

Práce v divadle není od do. Jsem tady skoro pořád. Ale to přece věděla, když si mě brala, tak nevím, proč to teď nechápe a vyšiluje. Věčně na mě ječí a něco mi vyčítá. Už toho mám fakt plné zuby a o to víc do divadla utíkám. Jenomže tím jsme se dostali do začarovaného kruhu.

Nedávno mi vyházela věci před dveře, ať se prý do toho zatracenýho divadla odstěhuju, že podala žádost o rozvod.

„A nejednáte unáhleně? Nechcete si to ještě rozmyslet?“

„Už ne. Vlastně jsem zjistil, že se mi strašně ulevilo, odpověděl trochu posmutněle.“.

Čtěte také:

Rozvod po třiceti letech. Má to ještě smysl?

Rozvod po Česku

Reklama