Sledujeme příběh Alice, která řeší problém s rozvodem a bydlením. Včera jsme s Alicí navštívili právníka Stanislava Křečka, abychom zjistili, jestli má nárok na byty, které s manželem nabyli v průběhu manželství.

divorce

Ve včerejším vydání jste si mohly, milé čtenářky, přečíst příběh Alice, která se rozvádí a řeší problém s byty. V kostce by se její příběh dal shrnout takto: Alice se vdala, má s manželem dvě děti, ale manžel začal pít a vůbec s rodinou netrávil žádný čas. Po nějaké době se rozhodl pro rozvod, ale nedoložil potřebné dokumenty, když už přetekl pohár trpělivosti Alici, požádala o rozvod ona. Nyní rozvod probíhá, ale vyvstal problém s byty, které nabyli za trvání manželství - Alicin manžel je převedl na svoji matku.

Celý příběh si můžete přečíst zde, jak nám ho Alice vyprávěla...

Protože jsme se rozhodli Alici pomoci, oslovili jsme právníka Stanislava Křečka s nabídkou spolupráce na této kauze. Pan Křeček souhlasil, a tak jsme ho s Alicí navštívili. Zajímalo nás...

  • ... zda má vůbec Alice na byt nárok?
  • ... jaký další postup Alici Stanislav Křeček navrhne?

Názor právníka

Stanislav Křeček vyslovil domněnku, že převod bytů na maminku Alicina manžela je neplatný, a byl překvapen, že ho na katastru bez Alicina souhlasu vůbec udělali. Ovšem je pravděpodobné, že se Alicin manžel oháněl jejím ústním souhlasem, který však nedala.

Alici také zajímalo, jak dlouho ještě rozvod bude trvat. Stanislav Křeček se domnívá, že by samotné rozvodové řízení mohlo být ukončené do letošního jara. Tahanice o byty se ale nejspíš potáhnou déle.

Každopádně naději Alice dostala a domluvila si s panem Křečkem další schůzku na pátek, aby si pan Křeček mohl dokumenty, které mu Alice předala, pořádně prostudovat. Jak dopadne jejich druhá schůzka, vás budeme samozřejmě informovat!

Jaký měla Alice pocit z první schůzky?
Výborný, jednoznačně výborný. Je to skvělý člověk, který ví, o čem mluví, má přehled. V porovnání s právníkem, který mě doposud zastupoval, nebe a dudy. Líbí se mi i jeho lidský přístup, když krásně a jasně shrnul celou situaci.

Stanislav Krecek

JUDr. Stanislav Křeček
Advokát v oblasti občanského a bytového práva.

  • Adresa: Náměstí Míru 341/15, 120 00 Praha-Vinohrady

  • Telefon: +420 222 518 733

  • E-mail: judr.krecek@seznam.cz