Nedávno jsem se sešla s kamarádkami a kromě jiných věcí přišla řeč na i na osobní pojištění. Shodly jsme se v tom, že máme všechny životní pojistku, pro případ, kdyby se něco stalo, postihl nás nějaký úraz. Celkem živá debata se ale rozjela na téma speciální pojištění, které můžeme využít – například pojištění před rakovinou prsu a pohlavních orgánů.

cancer

Díky Angelině Jolie všechny mé kamarádky věděly, o jaké nepříjemné onemocnění jde. Je zajímavé, že se takové důležité zprávy propojí se světem bulváru a nakonec mají ještě pozitivní dopad v informovanosti. Pamatuji se, že před rokem jsem vyprávěla historku z mamografu a dvě mé stejně staré kamarádky udiveně kroutily hlavou a přiznaly se, nejen že na něm ještě nebyly, ale že vlastně o tom ještě ani neuvažují...

Ale zpět k pojištění... Debata se rozjela ve smyslu, zda takové pojištění jako je pojištění před rizikem rakovinou prsu a pohlavních orgánů má vůbec smysl, a jestli to není vyhazování peněz. Dvě kamarádky mi tvrdily, že takové pojištění nepotřebují, protože jim stačí životní pojistka. Nejsem zástupce pojišťovny, ale díky tomu, že mám o tomto tématu kvůlinemoci své mámy něco načteno, vysvětlila jsem jim, o čem to je. Že takové pojištění nemá s „životkem“ nic společného, že je to pojištění pouze na riziko onemocnění rakovinou prsu a pohlavních orgánů. Navíc takové pojištění má spoustu výhod, které jsou nastavené na míru právě ženám, které řeší nemoc a léčbu. Moje maminka měla ve svých 64 letech v prsu zhoubný nádor, zajímala se o to, jak moc je velké riziko dědičnosti, jaká je léčba a jak se chránit. Vše jsme spolu probíraly, chodila jsem s ní na důležitá vyšetření. Protože vím, v jaké byla svízelné situaci nejen psychické, ale i finanční, sleduji vše, co se kolem prevence tohoto druhu rakoviny děje. A přiznám se, zaujala mne i možnost pojištění se pro případ onemocnění. Jak jsem měla nemocnou mámu před očima a pomáhala jí, vím, jak by jí takové pojištění pomohlo. Nejen s finanční situací, ale také s možností třeba se poradit s psychologem.

Kamarádky debata zaujala, bavily jsme se na toto téma skoro hodinu. Každá z nás už je ve věku, kdy se nevyplácí podceňovat prevenci. Každá z nás má někde hluboko v sobě strach, aby tato nemoc nezasáhla zrovna mě. Nechceme si to připustit, ale naše vědomí takové informace monitoruje. Z našeho vzájemného rozhovoru vyplynula jedna pro mne pozitivní věc – i ty dvě největší „odmítačky čehokoliv“ připustily, že je na místě se zajímat o takové věci, jako je prevence a dále možnost se pojistit proti tomuto zákeřnému onemocnění. Nikdo vás nepojistí s tím, že nemoc nedostanete, ale pokud ji dostanete, musíte mít sílu s ní bojovat. A to díky řadě věcem jde (preventivní mamograf, okamžitý odchyt zhoubného nádoru, dobrá diagnostika a nasazení léčby, pomoc okolí a rodiny, finanční zabezpečení ve formě pojištění).

Existuje řada nabídek pojišťoven, které vám v případě nemoci rakoviny prsu mohou výrazně finančně pomoci, abyste zvládly období léčby. Nejedná se tedy jako v případě životního pojištění o zajištění nejbližších v případě smrti pojištěného, ale naopak o zajištění finančního zajištění pro dobu nemoci a léčby. Pojistná částka vám tedy umožní nestresovat se z toho, že nemáte díky nemoci příjem, naopak vám pomůže toto období dobře zvládnout. 

for youZde je přehled stejného produktů – pojištění pro případ onemocnění rakoviny prsu od ostatních pojišťoven, jaké jsou měsíční splátky, jaké je plnění v případě nemoci http://www.sfinance.cz/pojisteni-proti-rakovine-prsu

Pokud máte pojištění ING For You, můžete navíc získat mnoho dalších výhod, kromě toho nejdůležitějšího, což je okamžitá finanční podpora 750 000 Kč (můžete s ní naložit podle svého, například váš partner může zůstat doma a pečovat o vás, zařídíte si péči o děti, můžete vypustit platbu hypotéky či nájmu.)

Reklama