tensovalVýrobce zdravotnických potřeb HARTMANN-RICO uvádí na trh novou generaci osvědčeného pažního tlakoměru Tensoval duo control. Tento digitální tlakoměr využívá jako jediný přístroj na českém trhu pro měření krevního tlaku dvě metody měření, a to poslechovou a tzv. oscilometrickou. Díky technologii dvou nezávislých senzorů naměří přístroj krevní tlak spolehlivě i osobám s nepravidelným srdečním rytmem.

Nový Tensoval duo control měří tlak v domácích podmínkách stejně přesně jako rtuťový tlakoměr v ordinaci praktického lékaře, obsluha tlakoměru je však intuitivní a velmi jednoduchá. Speciálně tvarovaná manžeta s technologií Comfort Air se nafoukne bez nepříjemného tlaku a škrcení paže. Novinkou je provedení manžety ve třech velikostech dle obvodu paže. Velikost S je určena pro děti a ženy s úzkou paží s obvodem 17–22 cm, velikost M je pro obvod paže 22–32 cm a velikost L pro obvod 32–43 cm. Tvar manžety je uzpůsoben tak, že zaručuje správnou polohu manžety při měření a nemůže tak docházet ke zkresleným výsledkům naměřených hodnot.

Výsledky měření jsou na velkém, směrem k uživateli nakloněném displeji velmi dobře čitelné i pro osoby se slabším zrakem, velká tlačítka pro ovládání paměti jsou díky upravenému povrchu snadno hmatatelná, stejně jako tlačítko START/STOP umístěné uprostřed přístroje. Nepřeslechnutelný je rovněž akustický signál upozorňující na konec měření.

 

Tlakoměr mohou využívat dvě osoby, přičemž si každý uživatel může na přístroj pro lepší přehlednost a zapamatování paměťového tlačítka zapsat své jméno. Velkokapacitní paměť pojme až 2 x 60 naměřených hodnot (každému uživateli se tedy má tedy zobrazí historie 60 měření). K dispozici je i tzv. režim návštěvy - výsledky naměřené v tomto modu nemají žádný vliv na historii měření obou běžných uživatelů tlakoměru Tensoval duo control. Kapacita baterií umožňuje až 1.400 měření.tensoval

Záruční doba nového digitálního tlakoměru Tensoval duo control byla prodloužena na 5 let. Tlakoměr Tensoval duo control byl vyvinut dle doporučení Evropské společnosti pro hypertenzi a umí vypočítat průměr ranních, večerních a týdenních hodnot, které nejlépe odrážejí skutečný krevní tlak. Přesnost tlakoměru byla ověřena celou řadou nezávislých institucí, např. Německou ligou pro hypertenzi, Evropskou společností pro hypertenzi, Britskou společností pro hypertenzi či Sdružením pro zdokonalování lékařských přístrojů v USA.

Vysoký krevní tlak neboli hypertenze dnes patří mezi nejčastější onemocnění srdce a cévního oběhu. Jedná se o masově rozšířenou civilizační chorobu, která postihuje okolo 20–30 procent dospělé populace, trpí jí tedy průměrně každý čtvrtý člověk. Hypertenze svými komplikacemi významně ovlivňuje nemocnost a úmrtnost. Podle odhadů je až 25 procent úmrtí nad 40 let věku přímo nebo nepřímo způsobeno vysokým krevním tlakem! O hypertenzi mluvíme v případě, kdy je krevní tlak vyšší než 140/90 mm rtuťového sloupce.

Příčinou vzniku tzv. primární nebo také esenciální hypertenze, kterou trpí cca 95 procent pacientů s hypertenzí, je kombinace genetické dispozice a vnějších vlivů. Mezi nejčastější vnější faktory, které se podílí na vzniku hypertenze, řadíme především nezdravý styl života, stres, nadváhu, kouření, zvýšenou konzumaci alkoholu či přílišné solení.

Doporučená maloobchodní cena tlakoměru Tensoval duo control: 1.990 korun

Reklama