Hezký den,

když se povídá o roztržitosti, vybavuju si svého tchána.
Když se tyhle historky vyprávějí, vypadá to jako velká legrace, což o to, úsměvné to je. Ale v realitě - soužití s tímhle člověkem je prostě na zabití.
Vyšlete ho na nákup, vrátí se za několik hodin, v tašce má opravdu něco úplně jiného, než potřebujete, ale na svoje pivo tedy určitě nezapomene.
Jede vám naproti na nádraží, potká známého, zapovídají se, v ten moment asi zapomene, kam jel, otočí se a jde domů a diví se, že tam ještě nejsme :o))
Na výletě na kolech potřebuje něco z batohu, zastaví, sundá batoh, ale už ho na záda nedá. Naštěstí nějaký dobrák po revizi peněženky a mobilu vrátil aspoň zbytek batohu s doklady...
Jde nabrat cukr do pytle pomocí hrnku, ale ve svém zaujetí či zamyšlení si nevšimne, že má hrnek otočený dnem vzhůru a nabere, jenom mini čepičku. No tenkrát se tchyně málem skácela k zemi :o))
Že je schopný vzít na sebe každou botu jinou a jakékoliv oblečení , to by asi nikoho nepřekvapilo.
Ale jeho největší kousky se staly ve škole, kterou tolik miloval a ještě nedávno v požehnaném věku tam chodil vyučovat.
Během hodiny německého jazyka usnul, vzbudil se asi rámusem ve třídě, zapomněl, kde byl a co učí, a začal mluvit na studenty francouzsky...
Nebo si vzal jiný seznam se studenty a při zkoušení zjistil, že nikdo asi není přítomný.
 
Jenže na tenhle "nejslavnější" příběh naštěstí nemá :o))
Roztržitý vědátor zapomněl, že jel do práce autem a odjel domů busem. Druhý den ráno se vzbudil a zjistil, že mu někdo ukradl auto. Zavolala policii a jel do práce na kole. Odpoledne automaticky na parkovišti vlezl do auta, které tam stálo už od předešlého dne, a jel autem domů. Ale zastavila ho hlídka VB a měl co prokazovat, že to ukradené auto je vlastně jeho a  není ani tak kradené jako zapomenuté.
 
Naštěstí ten můj chlap je zatím "v klidu" a není učitel ani vědec, takže tahle deformace nehrozí.
A doufám, že to není dědičné...
 
Takže vám všem přeju co nejméně žehliček v lednici, zapomenutých tašek v obchodech a žádné HOSIPE, jen bystrou mysl :o))
 
Zoulinka
 

 
Milá Zoulinko, váš tchán je prostě třída. A protože jste mne hned po ránu rozesmála, posílám vám dárek. Zpevňující tělové mléko Dove s výtažky z mořských řas.
 
A k tomu roztržitému vědátorovi. Osobně ho znám. Je to jaderný fyzik, dnes již sice v důchodu, ale roztržitý je stále. Ono taky, komu by nehráblo, když chápe nekonečnost vesmíru:)
 
Dnešním tématem je roztržitost. Vaše i vašich známých a příbuzných. Ve všech jejích podobách. Humorných i na zabití.
 
Pište a posílejte roztržité fotky.
 
A když se nám váš e-mail bude moc líbit - tak vám pošleme dárek stejně jako Zoulince!
 
 
A málem bych zapomněl. Dnes vítáme v redakci nového člena - Ivetu Šafránkovou.
 
Krásný den přeje
Reklama