V příspěvku čtenářky Bokul se dozvíte, jak odborníci popisují roztržitost. To, že čtenářka sama roztržitá není, ji velice uklidňuje a posílá jedno přání všem roztržitým...

Vymezení roztržitosti si k dnešnímu tématu našla čtenářka Bokul. A musí konstatovat, že naštěstí roztržitá není.

A abych jí odpověděl na níže položenou otázku - dárek je z části dílem náhody, ale i takto by se to dalo vykládat.


Milý Jakube, vážené čtenářky magazínu,
musím se Vám s něčím svěřit. Před napsáním tohoto příspěvku jsem musela pořádně gúglovat, abych zjistila, o čem bude dneska řeč. Co je to vlastně ta roztržitost???
Wikipedie mi prozradila, že je to jeden ze sedmi hříchů paměti (zdroj: Daniel L. Schacter: The Seven Sins of Memory: How the Mind Forgets and Remembers).
Výklad mi jen a jen potrvdil, že roztržitá nejsem. Prý je totiž spjata s pamětí týkající se budoucnosti. A věřte mi nebo ne, mám pocit, že tohle můj mozek musí zvládat. Někdo v rodině přeci musí myslet na to, kdyby bylo hůř, ne?
Příklady spojené s roztržitostí jsou například zapomenutí vyzvednout dítě ve školce (díky Bohu se mi to ještě nestalo), zapomenutí zamknout dveře (já se klidně dvakrát vrátím, abych měla jistotu).
Roztržitost je prý způsobena nízkou pozorností při vštěpování i vybavování informace. A tomu já se snažím v maximální míře vyhnout. Ačkoli ve čtvrtek mi nadřízený říkal o jednom vedoucím, po kterém je pojmenovaná i firma, který zemřel. A já se ho pak zeptala na tu firmu a dostala jsem sprda za to, že mi přeci říkal, že dotyčný umřel. Tak jsem se omluvila a napsala jsem si to do bloku.
Já osobně jsem si vždy roztržitost představovala více jako roztěkanost. To, že člověk není schopen na úkol myslet natolik intenzivně, aby jej bez zmatku udělal.
Nemohu jinak než napsat dotaz redakci, proč k dnešnímu tématu zařadila právě knihu „Od těhotenství do tří let“ a „Ovulační test“? Snad proto, aby ty roztržité mohly vykonat test a v plodném období se vyhýbaly kontaktu s muži, aby neotěhotněly?
Ráda si přečtu příspěvky od ostatních pisatelek, ale po pravdě, chtěla bych vědět, kdy mám plodné dny - a to z jasného plánu. Využít cíleně knihu od těhotenství do tří let a užít si tak ještě jednou potěchu z rostoucího bříška...
Všem, které jste roztržité přeji, aby se to co nejméně projevovalo ve Vašem profesním životě, neboť dnes zaměstnavatelé hledají každou příležitost, proč zrovna Vás vyhodit.

Zdraví,
Bokul

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 8. února 2012: Následky roztržitosti

  • Jste roztržitá a přivádí vás to do nečekaných situací?
  • Anebo vás roztržitost někoho jiného přivedla do nečekané situace?

Pište mi své příběhy na téma „následky roztržitosti“. Toto téma pro vás, milé dámy, vymyslela čtenářka PBD a napsala k němu: „Jsem zbrkloun a občas nemyslím na to, co dělám. Například včera: Vyrobila jsem si překapávanou vodu, nějak jsem tam zapomněla dát kávu...“ Máte-li to podobně, anebo třeba máte roztržitého partnera, rodiče, děti, napište! Za svůj příspěvek můžete získat pěkný dárek, a to publikaci TVŮJ FOTODENÍČEK - od těhotenství do tří let z vydavatelství SmartPress a ovulační test Pepino - comfortable test. Vždy´t i přírůstek do rodiny může být následkem roztržitosti, že? Váš příspěvek ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, tedy chcete-li mít šanci na uveřejnění a případně i získání dárku.

Uzávěrka zasílání příspěvků je 8. 2. 2012 ve 14.45 hodin. Příspěvky posílejte na e-mailovou adresu...

denicekpepino

Reklama