Je to pravda, poslední dobou také potkávám víc dvojčat než dřív. Čtenářka Miuka nám napsala o třech kamarádkách s dvojčaty. A ještě si přečtěte něco od Evy.

Tak to jsem ráda, že mají všechny Vaše příběhy hezký konec, milá Miuko. Moc děkuju za příspěvek. I Vám, milá Evo.


Dobrý den,

poslední dobou máte témata, ke kterým mám co říci :-)

Já osobně dvojčata nemám, ale jinak mám pocit, že se s nimi v poslední době roztrhl pytel. Jen v mém okolí mám 3 kamarádky, které je mají. Tak kterou začít? Třeba tou z Moravy. Radka má s manželem syna a chtěli se pokusit o holčičku. Jaké bylo jejich překvapení, když jim doktor sdělil, že je těhotná, ovšem místo holčičky budou mít děti rovnou dvě. Holčičku a kluka. Nic záviděníhodného, když je jejich syn velmi hyperaktivní, do toho rekonstrukce domu. Ale Radka vše zvládá bez problémů, že by to bylo i její profesí? Paní učitelka...

Druhá kamarádka Iveta se rozvedla, našla si jiného muže a chtěli společné děcko. Zanedlouho jí tedy k jejímu 16 letému synovi z prvního manželství místo jednoho přibyly děti rovnou dvě. Také holčička a chlapeček. Iveta musí zvládat vše sama, protože nemá v blízkosti babičku ani dědečka, ale nestěžuje si. Přece jenom už je trochu starší (a zkušená matka), takže nic moc nehrotí, nestěžuje si, vše bere s nadhledem a její přístup se mi opravdu líbí.

Nejhůř na tom byla má třetí kamarádka Dáša. Lékař jí doporučil těhotenství, jinak už by se to později nemuselo podařit. Otěhotněla, taky s dvojčaty. Bohužel porodila velmi předčasně, přesněji řečeno kluci museli být přivedeni na svět. Už přesně nevím, kolik vážili, asi 700 - 800 gramů, byli velmi dlouho v inkubátoru a nebylo pořádně jisté, jak to s nimi dopadne. Do toho neustálé lékařské prohlídky a vyšetření. Nicméně se vše povedlo, ze začátku musela mít kluky napojené na kyslík, takže pod kočárkem místo nákupu vozila kyslík, musela s nimi opatrně manipulovat, aby jim nevytrhla hadičky z nosu. Do toho stále jezdit na kontrolu na neonatologii. Kluci mají sice oslabenou imunitu, když stonají, tak občas déle než běžně narozené děti, ale dnes už chodí do 2. třídy a nikdo by na nich nepoznal, že se po narození vešli téměř do dlaně.

Tak všem maminkám dvojčat přeji hodně síly a dobrou náladu, protože když k nám přijede na pár dní na návštěvu ta Radka z Moravy s celou svojí rodinou, což je 5 lidí, my jsme 3 a ještě máme 3 zvířata, je celý náš dům vzhůru nohama.

Miuka

A ještě krátký příspěvek od čtenářky Evy...

Já doma dvojčata mám - kluky, teď měli 4 roky. A ještě mám dcerku a ta bude mít 7 let. Takže můžu posoudit rozdíl mězi jedním a dvěma. No je to prostě jen o jednoho víc. U kluků jde poznat, že jsou dva pořád něco vymýšlejí dělají lumpárny, ale z toho si krásně spolu hrají. Ochraňují jeden druhého. Život s dvojčaty je trochu náročnější ale zato to stojí (např. cestování...)

Zdraví Eva

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Příběhy s dvojčaty, trojčaty atd.

Prosím, příspěvky už neposílejte. Kolem 16. hodiny se dozvíte, která z vás získá pěkný dárek, tentokrát dvě balení multivitamínů Marťánci a bonbóny a lízátka nimm2.

dvojce

Reklama