Impulzivní rozhodnutí nebývají ta nejlepší. Také vás učili nejprve napočítat do deseti? Radce (33) se ale její dramatický odjezd na dovolenou vyplatil. Jen díky němu je teď šťastná.

Po pětileté známosti se s přítelem stále častěji hádali. Na vině byla hlavně rozdílná představa budoucnosti. Zatímco ona už myslela na zakládání rodiny, on si na to ve svých pětatřiceti připadal ještě příliš mladý. „Ani ho nenapadlo připustit, že já mám na dítě nejvyšší čas. Pořád mi předhazoval své známé, které rodily až v osmatřiceti. Darmo mluvit. A tak nám to poslední dobou skřípalo,“ vypráví Radka s tím, že vše vyvrcholilo před jejich plánovaným odletem na dovolenou do Řecka.

letenka

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

„Na letišti jsme se děsně pohádali. Kvůli hlouposti, jak už to bývá, ale zato pořádně. Po pěti minutách jsme si vyčetli první poslední a já popadla jeho letenku a roztrhala ji. V afektu si vyslechl, že s takovým hovadem na žádnou dovolenou nejedu. Urazil se a odkráčel, zatímco já uprostřed letištní haly přemýšlela, co dál. Poletím sama! V letadle jsem sice svého zbrklého rozhodnutí několikrát zalitovala, ale Řecko mi spravilo náladu,“ vzpomíná Radka, která měla v plánu pořádně si od všeho a všech odpočinout. Po dvou dnech už se už přece jen potřebovala někomu vypovídat.

„Když se mě delegát při objednávání výletu ptal, proč jsem tam sama, nějak to už nešlo zadržet. Pozval mě na panáka, abych se uklidnila, a nakonec jsme v tom baru zůstali až dlouho do noci. Martin byl moc fajn kluk, o rok starší než já. Od té doby jsme spolu trávili stále víc času. Jezdili na výlety, společně snídali, koupali se. Při odjezdu jsem najednou cítila, že mi bude chybět,“ svěřuje se Radka, která od něho už na letišti v Praze dostala zprávu. Sympatie byly evidentně vzájemné.

„Po návratu domů jsem zjistila, že se můj přítel odstěhoval. Byl to sice divný pocit, ale musím říct, že se mi ulevilo. I když to chtěl dát po pár týdnech zase dohromady, odmítla jsem. V té době už jsem se pravidelně vídala s Martinem a bylo nám spolu skvěle. Jako bychom se znali roky, jak se říká. Zkrátka a dobře, do roka jsme se vzali a teď spolu čekáme miminko. Nevím, jestli to byla náhoda, nebo osud, co nás svedlo tehdy dohromady, ale jsem za to vděčná. Kdyby se tak nestalo, dodnes se hádáme s bývalým přítelem, jestli už je, nebo není nejvyšší čas na rodinu,“ dodává Radka.

Čtěte také:

Reklama