Kamarádka Vlaďka měla jako dítě dost divokého psa. Jako každé štěně všechno trhal, kousal a schovával. Jednou došlo i na vysvědčení...

První příběh na dnešní téma vysvědčení je o štěněti. Vzpomněla jsem si na něj, když jsem včera ráno viděla podobného pejska na ulici. A tak jsem Vlaďce napsala a vytáhla z ní příběh.


Měli jsme vlčáka, tenkrát roztomilé pětiměsíční štěně Maxíka... Jasně že jsme věděli, že se před ním musí všechno schovávat, ale stávalo se docela často, že nám něco sebral a zničil. Určitě to znáte.

To mi bylo deset let, když jsem přišla domů s vysvědčením, celá nadšená, protože tam byly samé jedničky. Chlubila jsem se rodičům, babičce i staršímu bráchovi a pyšně ukazovala vysvědčení. Pak jsem si ho dala do tašky a tašku odnesla na chodbu, odkud jsem si ji pak chtěla vzít do pokojíčku. Jenže mezitim... Maxík se nenápadně vytratil, což nikdo nezaregistroval, a přišel asi o deset minut později s něčím v hubě. Žvejkal a vypadalo to, že to chce spolknout. Bylo toho ale moc, takže to za chvíli vzdal a snažil se to vyplivnout. Musela jsem mu pomoct, aby se neudusil.

Jenže když jsem si všimla, co jsem mu vlastně vytáhla z pusy, málem jsem omdlela. Bylo to moje úžasné, zmuchlané, vlhké a rozkousané vysvědčení! Nechápu, jak mohl z tašky vytáhnout zrovna vysvědčení, bylo tam spousta jiných sešitů a papírů, asi věděl, že je to nejdůležitější věc v tašce. Snažila jsem se vysvědčení nějak zachránit, ale nepovedlo se. Další den jsem se pak bála jít do školy, musela to se mnou jít žehlit mamka. Udělali mi kopii, ale co to tenkrát bylo za problém!

A Maxík? Ten za chvíli zničil něco dalšího...

Vlaďka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Vysvědčení.

  • Co vy a vysvědčení?
  • Co vaše děti, jak dopadly?
  • Máte nějakou historku na téma vysvědčení?
  • Vzpomínáte si na něco, co vás opravdu nadchlo (zklamalo, pobavilo....)?
  • Měly jste ve škole nějakého nezapomenutelného učitele/ku?

Pište, pište, jedna ze čtenářek za svůj příspěvek získá úžasnou knihu Lesohrad od Brandona Mulla (Příběhy z kouzelné obory I). Příspěvky posílejte dnes nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu.

  • Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
  • Předmět: VYSVĚDČENÍ

les

Reklama