Princ George
Pozice nejznámějších královských dětí je samozřejmě obsazená členy britské královské rodiny, zejména potomky prince Williama a vévodkyně Kate. Nejstarší ze známého trojlístku sourozenců je šestiletý princ George, který je po svém dědečkovi a otci třetím v linii následnictví britského trůnu. Chlapce hodně baví tanec a také když může mamince pomáhat s vařením. Jeho nejoblíbenější pohádkou je Lví král.

profimedia-0460065068.jpg
Foto: Profimedia

Princezna Charlotte
Mediálně sledovanou osobností je i jeho sestra princezna Charlotte, která v sobotu 2. května oslavila páté narozeniny. Už v tak nízkém věku ovšem aspiruje na titul módní ikony. Zásluhu na tom má její matka, která dceru často obléká tak, aby spolu na veřejnosti ladily.

profimedia-0430206381.jpg
Foto: Profimedia

Princ Louise
Nedávno to byly dva roky, co do rodiny Williama a Kate přibyl princ Louise. Stejně jako starší bratr rád pomáhá v kuchyni a jeho zamilovaným jídlem je červená řepa.

5eaa8ffa1657fprofimedia-0514694024.jpg
Foto: Profimedia

Archie
Plodem lásky prince Harryho a jeho vyvolené Meghan se 6. května 2019 stal Archie Harrison Mountbatten, který za nedlouho oslaví jeden rok. Na rozdíl od svých bratranců a sestřenice bude ovšem vyrůstat mimo královský humbuk, protože jeho rodiče se rozhodli vzdát svého postavení ve slavné rodině.

profimedia-0490987272.jpg
Foto: Profimedia

Princezna Estelle
Tak malá a už se musí chystat na své budoucí královské povinnosti. Osmiletá holčička je totiž první ze dvou potomků švédské korunní princezny Viktorie a jejího manžela Daniela, takže by se vlády měla ujmout po své matce.

profimedia-0418969561.jpg
Foto: Profimedia

Princ Oscar
A nesmíme zapomenout ani na dalšího roztomilého Švéda. Je jím Estellin bratr princ Oscar, kterému jsou čtyři roky. Je velmi milý, ale často to skrývá za přísným a naštvaným výrazem. Vypadá to, že si na přítomnost médií ještě úplně nezvyknul. Ale občas se ho podaří zachytit i s úsměvem na tváři.

profimedia-0429865839.jpg
Foto: Profimedia

Princ Alexander a princ Gabriel
A ve Švédsku ještě chvíli zůstaneme. Narodili se tam totiž i bratři Alexander a Gabriel. Jde o syny prince Karla Filipa Švédského a princezny Sofie. V pořadí linie švédského následnictví je čtyřletý Alexander na pátém místě a dvouletý vlasáč Gabriel na šestém místě.

profimedia-0383438332.jpg
Foto: Profimedia

Princezna Gabriella a princ Jakub
Monacký kníže Albert II. a jeho manželka kněžna Charlene zažili v roce 2014 hned dvojnásobnou radost. 10. prosince se jim totiž narodila dvojčata. Jakub, který je následníkem trůnu, a Gabriella. Nezapřou v sobě hravost, a tak během oficiálních ceremonií často trochu dovádějí a zlobí. Jejich matka prozradila, že jsou dvojčata velmi tvrdohlavá a nedají bez sebe ani ránu.

profimedia-0483700865.jpg
Foto: Profimedia

Princezna Leonor a princezna Sofie
Královský pár Letizia Španělská a Filip IV. Španělský spolu mají dvě dcery, které zdědily krásu po matce. Přestože vypadají trochu jako dvojčata, dělí je od sebe více než rok. Starší, a tedy i dědičkou španělského trůnu, je Leonor. Ta už má za sebou ve svých čtrnácti letech řadu veřejných projevů a mluví anglicky, španělsky a také arabsky. Na svou budoucí roli se tedy připravuje opravdu zodpovědně.

profimedia-0514739605.jpg
Foto: Profimedia

Princezny Amalia, Alexia a Ariana
Byl jednou jeden král a ten měl tři dcery. Nizozemský král Vilém Alexandr přesně splňuje pohádkové klišé. Se ženou Maximou mají šestnáctiletou princeznu Catharinu-Amalii, dědičku trůnu, dále čtrnáctiletou Alexii a třináctiletou Arianu.

profimedia-0459690817.jpg
Foto: Profimedia

Princezna Ingrid Alexandra
Do krásy vyrostla budoucí panovnice Norska princezna Ingrid Alexandra, dcera korunního prince Haakona a jeho ženy Mette-Marit. Ani šestnáctiletá dívka nemá čas na zahálku a pilně si plní povinnosti vyplývající z členství v královské rodině.

profimedia-0434225715.jpg
Foto: Profimedia

Princezna Athena
V Dánsku můžete narazit například na roztomilou osmiletou princeznu Athenu. Ta je dcerou prince Joachima a jeho druhé manželky Marie Cavallier. Pronikavé oči a úsměv naznačují, že z ní brzy bude dívka, která nenechá srdce nejednoho chlapce chladné.

profimedia-0411914367.jpg
Foto: Profimedia

Čtětě také:

Reklama