Květinové košíčky

Nádherná a jednoduchá jarně-letní dekorace na váš stůl. Pokud rádi něco tvoříte a zároveň vám dělají radost roztomilé maličkosti, určitě si najděte pár minut a na tyto malé košíčky plné sušených či čerstvých květin se bez váhání vrhněte. Budete potřebovat pouze rozdělené skořápky od vlašských ořechů, květiny, které si usušíte nebo natrháte na zahrádce, materiál na rukojeť (můžete sáhnout po jehličí, větvičce, ale i provázku nebo přízi) a lepidlo. Jehličí spleťte do copánku a pomocí lepidla připevněte jeho konce ke skořápce. Pak už jen stačí košíček vystlat rostlinkami nebo klidně mechem.

Přírodní vonítka

Chcete si u sebe doma udělat voňavý koutek Provence? Možná se zrovna chystáte na dovolenou a levandule je to, co si s sebou jisto jistě přivezete domů na památku. Jenže zašívat do ji do polštářků se vám zrovna nechce. Co takhle květy jednoduše nasypat do malých mističek vytvořených ze skořápek od vlašských ořechů? Můžete je rozmístit různě po bytě, nebo si vytvořit již zmíněný dovolenkový koutek doplněný třeba mušlemi. Pokud vám levandule nevoní, můžete skořápky využít pro jiné sušené bylinky a aromatické rostliny, dle vašeho výběru. 

vonitka-seznam.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Skořápkové lodičky

Lodičky jsou asi největší zábavou pro menší děti, se kterými si užijete zábavu při jejich pouštění v lavoru nebo ve vaně. U těch větších zase můžete lodičky využít k vysvětlení hustoty a toho, co určuje, zda se loď potopí nebo plave. Jejich výroba navíc není vůbec složitá. Postačí vám opět ořechové skořápky, párátka, na plachtu zbytek látky, kousek papíru či listy, lepidlo a kousek modelíny.

lodicky-seznam.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Jehelníčky

S těmito roztomilými jehelníčky se vám jehly nepoztrácí. Jejich výroba je jednoduchá, a navíc zrecyklujete věci, které doma máte a pravděpodobně byste se chystali je vyhodit. Základní surovinou jsou opět skořápky od vlašských ořechů, dále budete potřebovat pouze vatu, kterou obalíte kouskem látky a pomocí lepidla připevníte ke stěnám skořápky. Pak už do něj stačí jen napíchat jehly a můžete se rovnou pustit do šití. 

jehelnicky-seznam.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Zdroj info: autorka článku, instagram@woodlark 

Reklama