5f75ba75960e1obrazek.png
Roztoči patří mezi pavoukovce a zbytky jejich těl a výkaly mohou člověku pořádně zavařit. Vyvolávají totiž alergie, které se projevují například rýmou, kašlem, ekzémem, zánětem spojivek či dýchacími obtížemi. Vést mohou až k astmatu.
 
Jejich revírem je vlhké a teplé prostředí, které jim poskytují třeba koberce nebo čalouněný nábytek. Vzhledem k tomu, že se živí odumřelými kožními buňkami, jsou pro ně jedním z největších lákadel matrace. Tam se jim líbí nesmírně. Nejenže jim člověk poskytuje pravidelný přísun potravy, ale také se potí, a zvyšuje tak vlhkost prostředí, což mají obzvlášť rádi.5f75b94f7762cobrazek.png
Také platí, že velké množství roztočů v domácnosti znamená pro člověka velkou dávku alergenů, kterým je vystaven, a jeho případné obtíže jsou o to horší. Ať už alergií trpíte, nebo (ještě) ne mělo by být vaším cílem se roztočů zbavit. Ona jen samotná představa toho, že kolem vás v noci lezou miliony živočichů příbuzných s pavouky, není nijak lákavá.
 
Naštěstí existuje způsob, jak se roztočů zbavit!. Kromě režimových opatření, jako je časté praní ložního prádla, větrání, používání čističky vzduchu, je skvělou vychytávkou klinicky ověřený přípravek ExAller®.
5f75ba8f36264obrazek.pngDoporučují ho i světově uznávaní alergologové. Jde o sprej, který je určený nejen na matrace, ale i na další lůžkoviny, koberce či čalounění. Jeho síla spočívá v tom, že eliminuje 99 % roztočů domácího prachu, a tím přináší úlevu od alergických projevů, respektive jim i předchází.

5f75ba5077484obrazek.png

5f75ba5e70b0aobrazek.png

Reklama