V neděli 30. října 2005 začne platit zimní čas. Ve tři hodiny ráno se ručičky hodin vrátí zpět o jednu hodinu, tedy na druhou hodinu ranní. To znamená tečku za létem a nástup pochmurného chladnějšího období roku. S koncem letního času nastává také pro řidiče automobilů povinnost svítit po celý den s cílem zvýšit viditelnost vozidla a snížit riziko dopravních nehod.

Zároveň se ovšem s nepřízní počasí značně zvýší zachmuřenost našich tváří. Proto by společnost Chiquita chtěla tento přechod od sluníčka do zimy pomoci překonat všem – a to nejen řidičům – banánem, který přináší dobrou náladu.

Banány Chiquita přináší všem po celé období podzimu i zimy denní dávku sluníčka. Každý banán v sobě nese kousek sluníčka z tropů, kde byl vypěstovaný. Nedávný vědecký výzkum prokázal, že když jsme v létě více vystaveni slunečnímu záření, stoupá hladina serotoninu – hormonu, který má důležitý vliv na naši psychickou pohodu. Stejným účinkem se mohou pochlubit i banány, jejichž obsah sacharidů stimuluje právě produkci serotoninu. Banány neobsahují pouze sacharidy, ale i triptofan.

 

Tento druh aminokyseliny, ze které tělo staví proteiny, je poté opět přeměněn na serotonin. Z toho důvodu se o banánech tvrdí, že zlepšují psychickou kondici.

Žlutá barva banánů je symbolem slunce, je nejsvětlejší barvou, působí jasně, zahřívá a rozveseluje. Působí zároveň povzbudivě na intelekt, tlumí únavu a zahání melancholii. Barva banánu je barvou kreativity a představivosti, zastupuje radost, veselí a chuť do života. Je prostředkem proti špatné náladě, nechuti a skleslosti.

 

Od pondělí 31. 10. až do 4. 11. se budou v ulicích Prahy pohybovat Chiquita hlídky upozorňující řidiče na nutnost zapnout světla. Pro řidiče bude mít Chiquita připravenou samolepku na okno, která bude zároveň vstupenkou do soutěže o hit letošního podzimu - originální nafukovací pouzdro na banán Chiquita pro zlepšení nálady. Pravidla soutěže jsou jednoduchá. Stačí mít nalepenou nálepku na viditelném místě na autě a být připraven usmát se na Chiquita hlídky, které se celý následující týden budou pohybovat na různých místech v Praze a řidiče s nalepenou nálepkou budou odměňovat banánem a originálním pouzdrem.

Dejte si banán Chiquita a bude vám skvělě tam, kde právě jste!

 

 

 

 

                                                  

 

Reklama