Jak jsme vás již informovali v pondělí, psychologické a psychiatrické posudky Ústřední vojenské nemocnice v Praze potvrdily, že Škrlová, která se vydávala za třináctiletou Aničku, není duševně nemocná a může se tedy zúčastnit soudního řízení. Připomenout si můžete zde.

Krajský soud v Brně vynesl rozsudky v takzvané kauze Kuřim dnes ráno a padaly nemilosrdné tresty. Sestry Mauerovy by si měly trest odpykat ve věznici se zvýšeným dozorem. Matka týraného Ondřeje, Klára Mauerová, půjde do vězení na devět a jeho teta Kateřina dostala paradoxně o rok víc. Barbora Škrlová se za mříže posadí na pět roků a další aktéři Jan Turek, Hana Bašová a Jan Škrla se odnětí svobody ve výši pět, sedm a sedm let vězení.

Soudce Pavel Göth, jenž nejprve před přítomnými popisoval činy, kterých se obvinění dopouštěli, poté pronesl: Obžalovaní jsou vinni, že jednali po předchozí domluvě s úmyslem působit na zdraví a psychiku obou chlapců," uvedl při zdůvodnění rozsudku soudce. S cílem ublížit jim a zlomit jejich osobnost, děti nepřiměřeně fyzicky a psychicky týrali, zraňovali, ponižovali a omezovali," dodal.

Žalobkyně Zuzana Zámoravcová při závěrečné řeči během pondělního jednání navrhla desetileté tresty pro sestry Mauerovy za týrání Ondřeje s Jakubem a sedm let vězení pro Barboru Škrlovou.

Připravujeme více...

Reklama