Kozí sýr každému nechutná a nevoní. Zkuste si koupit ve specializovaném sýrovém krámku kozí sýr s bílou plísní a připravit si ho podle našeho receptu.

grilovaný kozí sýr

Sama patřím mezi ty, kterým dříve kozí sýr moc nechutnal. Nelíbila se mi hlavně jeho specifická „vůně“, která se od sýrů, na které jsme zvyklí, výrazně liší. I chuť je samozřejmě jiná, ale ani sýry z kravího mléka přece nechutnají všechny stejně. Někdo má raději sýry tvrdé, jiný polotvrdé nebo měkké, čerstvé sýry typu žervé. Milovníci sýrů s plísní si vyberou nejen z nabídky sýrů kravských, ale právě i kozích.

Mezi mé nejoblíbenější kozí sýry patří právě válečky čerstvého měkkého kozího sýra a kozí sýr s plísní. Miluji je jak čerstvé, namazané na domácí pečivo, tak v salátech nebo předkrmech.

Dnešní recept jsem si zamilovala ve své oblíbené restauraci U Zvonu. Tady dělají grilovaný kozí sýr s troškou brusinkového přelivu, na opečeném toastu a s úžasně dochuceným ledovým salátem. Mé oblíbené jídlo jsem si musela zkusit připravit doma.

Neoblíbili jste si kozí sýr? Výborný bude tento recept i s grilovaným hermelínem nebo jiným sýrem s bílou plísní. Vyzkoušejte...

Suroviny

  • 4 plátky toastového chleba
  • 4 silné plátky kozího sýra s bílou plísní
  • 1/2 hlávky ledového salátu
  • brusinková marmeláda
  • sůl a pepř
  • olivový olej a trocha bílého vinného octa
  • čerstvá zelená petrželová nať

Postup

Postupy, kterými se doberete ke skvělému předkrmu nebo večeři, mohou být různé. Kdo má doma elektrický kontaktní gril, jako já, tak je grilování sýra snadné. Ten grilujeme přímo na ploše, samozřejmě se rozteče a my ho můžeme nechat buď jen lehce roztéct, jako je na obrázku nebo ugrilovat dozlatova. Jak chceme, jak nám chutná.

Po požadovaném ugrilování vypneme gril a necháme malinko vychladnout, než sýr sundáme na připravený toast se salátem. Sýr se griluje, toastový chléb necháme opékat v troubě nebo v topinkovači.

Ledový salát jen natrháme nebo nasekáme, jak se nám líbí. V malé misce vyšleháme zálivku - olej, ocet, sůl a pepř, podle chuti. Přidáme do ní najemno nasekanou zelenou petrželovou nať. Zálivkou přelijeme kousky ledového salátu v míse a pořádně promícháme.

Salát dáme na opečený toastový chleba a nahoru, na salát, přeneseme ugrilovaný kozí sýr. Ozdobíme brusinkovou marmeládou.

Ihned podáváme.

Dobrou chuť přeje Elly.

Reklama