Oblíbená smoothie nejsou jen trendy názvem pro ovocné šťávy. Naopak jde o dva odlišné nápoje, které se liší postupem přípravy. „Při přípravě smoothie se všechny suroviny mixují dohladka. Díky tomuto procesu neztratí nápoj prospěšnou vlákninu, jako se tomu stane při odšťavňování. Vláknina tak nejen rozpohybuje trávení, ale budete se cítit i déle sytí,“ vysvětluje Eva Nepokojová ze vzdělávacího programu Zdravá 5 Nadačního fondu Albert, který učí děti ze škol i školek po celé republice zásadám správného stravování.
5b5083de7c5c4obrazek.pngVýhodou smoothie koktejlů je také jejich ryze přírodní základ, který můžete zpestřit o další ingredience podle chuti. K výrobě postačí pouze mixér a jeden či více druhů ovoce, které lze také zkombinovat se zeleninou, bylinkami a tekutinou pro snadnější mixování. Tou nejvhodnější je čistá voda, můžete ale také sáhnout po rostlinném mléku, bílém jogurtu nebo ledu a získáte tak osvěžující nápoj a svačinu v jednom. Přínosů, které v sobě smoothie ukrývají, je ale mnohem víc.
Tip:
Vyzkoušejte smoothie z prémiové řady Nature´s Promise. Jsou vyráběny z čerstvého ovoce lisováním za studena, ovoce si tak zachová mnohem více vitaminů a minerálů. Navíc neobsahují konzervanty ani jiné přidané látky.

TIP: Vyzkoušejte smoothie z prémiové řady Nature´s Promise. Jsou vyráběny z čerstvého ovoce lisováním za studena, ovoce si tak zachová mnohem více vitaminů a minerálů. Navíc neobsahují konzervanty ani jiné přidané látky.

5x ANO pro smoothie

1.    Už v jedné dávce dodáte tělu důležité vitaminy, minerály a vlákninu.
2.    Snadno dostupné ingredience.
3.    Příprava je snadná a rychlá. Za pár minut si skvělé smoothie zvládne připravit každý.
4.    Zažene chutě na sladké i hlad.
5.    Smoothie nabízí bezpočet neotřelých kombinací, které můžete vyzkoušet.

Nechte se vést vaší chutí

Při přípravě stačí pamatovat na poměr 1:1. Lehká svěžest zeleniny skvěle doplní nasládlost ovoce. Zajímavou volbou je špenát, který je jedním z největších přírodních antioxidantů s vysokým obsahem železa. „Existuje nespočet kombinací pro přípravu smoothie. Pokud máte svou oblíbenou a chtěli byste ji lehce ozvláštnit nebo jenom trochu vylepšit chuť, stačí přidat například citronovou šťávu, skořici nebo mátu,“ doplňuje Eva Nepokojová.

Ovocno-zeleninové smoothie je zdrojem široké škály vitamínů, vlákniny, a hlavně zdravé energie. Je také vhodnou alternativou běžné snídaně, svačiny či večeře. Nejlepší variantou je zkoušet jednoduché recepty a postupně je upravovat a zdokonalovat, až naleznete dokonalou kombinaci.
 
Užijte si den se smoothie

Ráno dělá den: 
5b50838b9d824obrazek.pngNa přípravu vyvážené snídaně budete potřebovat:
1 hrst jahod
1 středně velký banán
1/2 hrnku ovesných vloček
250 ml mléka
1 čajovou lžičku medu
Exotická svačina:
5b5083a59d77aobrazek.pngCo vyzkoušet ke svačině osvěžující exotické chutě plné vitamínů? Na tekutou svačinu budete potřebovat:
1 zralého manga
1 hrst malin
1 čajovou lžičku čerstvě nastrouhaného zázvoru
150 ml pomerančové šťávy
Lehká večeře:
5b5083bff0f0fobrazek.pngNechce se vám po náročném pracovním dni trávit další čas v kuchyni? Na lehkou verzi večeře budete potřebovat:
1 zralého avokáda
1 hrst mladého špenátu
400 g ananasu nakrájeného na kousky
240 ml vody

Další inspiraci naleznete na www.albert.cz

Reklama