Čtenářka Enka1 se přiznala, že si své strávníky rozmazlila a přidává dva recepty s fotkami, které vaří velmi často. Díky Enko1 za příspěvek.

Chudák moje mamka.

Zatímco sousedčiny dcery v době dospívání s ní trávily spoustu času v kuchyni a poctivě se učily vaření, já trajdala po čajích, vandrech.........s tím, že až budu vaření potřebovat, naučím se to. A jak jsem řekla - bylo. Tedy skoro. Je totiž pár rodinných receptů (třeba friko se slanými  vdolky, kynutá cmunda v troubě), které se mi povedly až po mnoha pokusech. Mamka mi už poradit nemohla.

Nejčastěji vařím:

vepřoknedlozelo, guláš, řízky, smažák, knedlíky s vajíčky, šunkofleky, bramboráky s bramboračkou, brambory s krkovicí zalité šlehačkou, kuře na paprice, plněné knedlíky, brambory na loupačku, špagety na něklik způsobů (samozřejmě bůček - Dano D :-)  )..... no ještě určitě něco, vzpomenu si, až dopíšu.

A proč? Protože jsem si ta svá zlata doma rozmachala a nic jiného mi NEŽEROU. Jsou nepřípustní novotám. Mae culpa.


Friko:

Na 2l hrnec…..brambory,cibule,suš. houby,bobk.list, tymián, celý pepř, nové koření, hřebíček, smetana ke šlehání, polohr. mouka, vejce, ocet

Cca 1,5l osolené vody v ní vařit 4 nadrobno rozkrájené brambory,celou cibulku(pak vyndat),houby,asi 3 bobkové listy a v plátýnku nebo čajítku-tymián,kul.pepř,nové koření,hřebíček(pak vyndat)- po uvaření doměkka. Mezitím ve 2dcl smetany ke šlehání rozmíchat 4-5 lžic polohrubé mouky, aby nebyly žmolky(případně ještě jednu rozmíchanou v trošce vody), vmíchat a mírně povařit do zhoustnutí.Vedle rozklepnout 2vejce,rozkvedlat a vmíchat.Dochutit octem(kdo má rád možno i Maggi),případně dosolit. Nejlépe dlabat s vdolky.

friko


Slané vdolky:

½ kg polohr.mouky, lžička soli,1 vejce,10 dkg tuku, asi kostka droždí,1/4l mléka

Trochu vlažného mléka s trochou cukru + kvasnice=kvásek Pak vše smíchat a zpracovávat těsto až „pšouká“, nechat kynout, cca hodinu. Vymazat plech, tvořit vdolky(na plechu ještě trochu kynou), namočit ruku, potřít a posypat mákem se solí, péct v předehřáté troubě dozlatova.cca 200st.

slané vdolky

enka1
Text nebyl redakčně upraven


Jaké jídlo vaříte nejčastěji?

  • Proč?
  • Co po vás vaši jedlíci nejčastěji vyžadují a plníte jejich přání?
  • Kdo vás to jídlo naučil?
  • Podělte se o recepty…
  • Příběhy…
  • Fotky…
  • I videa…

vše směřujte na e-mail:

redakce@zena-in.cz

a jedna z vás získá zcela novou kuchařku Zdeňka Pohlreicha: VEJCE NEBO SLEPICE - 80 šťavnatých receptů z drůbeže a pernaté zvěřiny.

polraich.jpg

Reklama