Nechtěně jsem se stala svědkem jedné manželské rozepře. Nechci nikomu dělat soudce, ale svým způsobem chápu oba. Přečtěte si jejich příběh a posuďte, na čí straně byste stáli vy.

baby

Ona (říkejme jí Bára) se nedávno vrátila z porodnice s malým miminkem. Chlapeček se narodil o něco dřív, takže má problém s kojením. Nemá ještě tolik sil, při kojení vždycky usne, a za dvě hodiny se zase budí hlady, takže se musí dokrmovat. Manžel, říkejme mu Ondřej, se snaží Báře pomáhat, jak to jen jde. Přebaluje, koupe, krmí, v noci k dítěti vstává. K tomu se sám stará o velké hospodářství, které čítá patnáct koní. A všechno dohromady ho trochu zmáhá.

Je unavený, nevyspalý, bez energie a nálady. Kdo ho znal dřív, dnes o něm řekne, že je to bručoun. O víkendu za ním přijeli kamarádi. A bručoun rázem pookřál. Konečně vítaná změna a povyražení. Jenomže, jak už to někdy chodí, nevěděl, kdy má přestat, a druhý den byl nepoužitelný. 

To pochopitelně naštvalo Báru. Najednou nebyl nikoho, kdo by se o zvířata postaral. A tak vzala „chůvičku“ do kapsy a šla chystat krmení. Přitom na Ondru nadávala, kudy chodila. „Ožral se jako dobytek a mě v tom nechal samotnou. Kluk se za chvíli vzbudí a kdo to všechno nakrmí?“ Nabídla jsem se, že jí pomůžu.

Když už jsem měla skoro všechno hotové, přimátožil se Ondra. Omlouval se a moc mi děkoval. Já jsem ho svým způsobem docela chápala, ale jak si to bude dlouho žehlit u Báry, bůh suď.

Tady se těžko radí, svůj podíl na rodinném „dusnu“ mají oba. Ondra měl mít rozum a trochu se krotit, ale když už se mu to vymknulo z rukou, měla ho Bára klidně „vykopat“ z postele a nahnat do práce. Ale možná se schválně vžila do role mučednice, když ho nechala spát, a pak nasupeně dělala všechno za něj...

Reklama