Po staletí se uznávalo, že určité potraviny nebo byliny obsahují látky na povzbuzení milostné touhy, mnohé z těchto afrodisiak byly již moderní medicinou odmítnuty, jako například španělské mušky, což byl jedovatý odvar z rozdrcených brouků, nebo mletý roh nosorožce, ale jiná jsou využívána dodnes. Jaké jsou přírodní zdroje afrodisiak?
Jasmín a pačuli – stimulují smysly a působí proti depresím. Jasmín ulehčuje zároveň i bolestem ženských orgánů. Ylang-ylang povzbuzuje smysly a jeho exotická vůně vyvolává pocit blaha. Tyto silice se užívají při masážích, jako inhalace nebo se pár kapek přidá do vany při koupeli. Stačí se jen uvolnit a vnímat… Dalším prostředkem je ženšen – v obchodech se zdravou výživou jej můžete zakoupit jako tablety, tonikum nebo čaj. Užívání ženšenu je ovšem běh na dlouhou trať, výsledky v erotické oblasti můžete očekávat až za několik měsíců.
Damián je středoamerický keř, jehož výtažky mají opět antidepresívní účinky a působí pozitivně nejen na nervy, ale povzbuzuje i celý hormonální systém. Nálev se připravuje ze lžičky bobulí a je třeba jej užívat třikrát denně.
Včelí mateří kašička – dvě vrchovaté lžičky denně pro posílení vitality a zahnání únavy prý udělají s člověkem divy.
A nakonec zaručený recept na nápoj lásky, kterému nikdo neodolá: nálev ze směsi stejných váhových dílů následujících bylin: listy damiánu - 8 dílů, kořene ženšenu - 3 díly, plodů palmy jménem serenoa plazivá - 2 díly, karageny celé nebo ve vločkách – 2 díly, listy sdrečníků – 3 díly. Nechte slabě vřít pět minut v šálku horké vody a podávejte dva až tři šálky denně – budete se divit!