Přestože ještě není čas balit se jako cibule a vytahovat zimní bundy, zdraví máme opravdu jen jedno. A teď nastává to příjemné období, kdy můžete klidně nechat vykukovat holé nožky, ale doplníte je o teplé (a plné) boty, klidně i tlustý svetr nebo koženou bundu. Přichází babí léto a na podzimní boty je správný čas! Do čeho se tedy letos obout?

Hadi v letadle, ve městě i na nohách

Mango 1599 Kč/Asos 879 Kč/Baťa 1390 Kč

Pokud uvažujete o vizuálně ohromující botě, nehledejte nic jiného než ty s hadí kůží. Barevně se hadí potisk stále drží v neutrálních tónech, a tak se skvěle kombinuje, nebudí tolik pozornosti jako jeho kolega leopard, přesto bude dokonalou tečkou každého outfitu.

Boots aneb boty jako do boje

Zara 2599 Kč/Baťa 3599 Kč/Dr.Martens 4490 Kč

Jsou robustní, šněrovací, těžké, přesto jako stvořené i k té nejromantičtější sukni, kterou vlastníte. Taková kombinace je nečekaná, ale funguje na jedničku.

Nebojte se vrátit se do mladých let a nazujte si třeba staré dobré Dr. Martens, z nichž měl sedřené paty snad každý z nás. Ale co, frajeřina, ta občas bolí, že?

Leopard pro všechny kočky

Zelando 1080 Kč/Asos 1263 Kč/Asos 1457 Kč

Způsobů, jak nosit leopardí potisk, je nespočet. Už víme, že k tomuto zvířátku musíme přistupovat s citem, zejména co se oblečení týče. A pokud se řadíte mezi ty, co se takto výrazného výstřelku bojí, vsaďte na boty! Hodí se k černé i bílé, ale budou tvořit dokonalé kombo třeba se zelenou nebo červenou.

Nádech „osmdesátek“

Zara 2999 Kč/Zara 2999 Kč/Answear 4490 Kč

Pokud se něčím osmdesátá léta vyznačovala, tak to byly výrazné detaily. A čerpat z této dekády můžeme dodnes. Ve své kolekci se jimi nechala i značka Chanel a během přehlídky na mole nechyběly volně nahrnuté kozačky pod nebo nad kolena.

Hledejte kvalitní materiál, robustnější podpatek a místo klasické černé barvy doporučujeme třeba pískově žlutou nebo zelenou.

Wild wild west

Zara 2299 Kč/Answear 999 Kč/River Island 3125 Kč

V každém z nás je alespoň malá kapka kovbojské krve, nemyslíte? Kousky inspirované westernem a divokým západem jsem už nějaký pátek na vzestupu a nás moc baví. Odvažte se i vy a nazujte pořádné „koně“. Držet se můžete při zemi a sáhnout po černé klasice, ale chybu rozhodně neuděláte ani s výraznými detaily nebo barvami. Odvaze se meze nekladou. U tohoto trendu to platí dvojnásob. 

Moderní pojetí viktoriánství

Zara 1599 Kč/Baťa 1599 Kč/Mango 2299 Kč

Ať už dáváte přednost vysokým nebo plochým podpatkům, šněrování by mělo být v centru vaší pozornosti. Viktoriánství už dlouho nebylo tolik trendy. Šněrovací boty jsou sexy, ženské a útlé nožce budou dokonale slušet.

Také si přečtěte:

Reklama