Máte sedavé zaměstnání nebo dlouhou dobu stojíte?

Tak to určitě budete znát ten pocit mravenčení, křečí, těžkých nebo dokonce oteklých nohou. Tyto projevy jsou prvními příznaky chronické žilní nedostatečnosti. Křečové žíly (varixy) dolních končetin patří mezi nejčastější chronická onemocnění v populaci. Dokonce už ve věku 30 let postihují 20 % žen a 3 % mužů, přičemž s věkem výskyt tohoto cévního onemocnění stoupá. Křečové žíly jsou vakovitě rozšířené povrchové žíly s typickým klikatým průběhem. Obvykle se vyskytují na dolních končetinách, ale mohou se vyvinout i jinde, například v konečníku (hemeroidy) nebo v jícnu.

 

Ke vzniku křečových žil vede dlouhé stání

Křečové žíly neboli varixy jsou vakovitě rozšířené, tzv. vinuté žíly. K tvorbě výdutí dochází nejčastěji na podkladě vrozené méněcennosti (oslabení) žilní stěny, ke zhoršení onemocnění může vést i dlouhé stání, těhotenství a nadváha. Varixy mohou také vznikat jako následek prodělaného zánětu hlubokých žil.

 

Varixinal tablety posilují žilní stěny a zlepšují prokysličení

Varixinal je unikátní kombinací čtyř léčivých rostlin – koňský kaštan, gotu kola, borůvky a listnatec bodlinatý. Extrakty z těchto léčivých rostlin posilují žilní stěny, snižují tvorbu otoků a modřin, zlepšují prokysličení a prokrvení tkání. Příznivé působení bylinných výtažků je doplněno vitaminem C a bioflavonoidem hesperidinem, které významně přispívají k posílení cévní stěny.

 

Koňský kaštan – extrakty ze semen tohoto stromu obsahují účinnou látku aescin, která patří mezi saponiny, podporuje žilní cirkulaci, ovlivňuje tonus žilních stěn, snižuje jejich křehkost a lomivost.

 

Borůvky obsahují anthokyanosidy, které působí jako antioxidanty. Podporují normální tvorbu pojivové tkáně a odolnost kapilár v organizmu, můžou zlepšit proudění krve v žilách a kapilárách.

 

Listnatec bodlinatý obsahuje látky, které se vyznačují léčivým účinkem, především ovlivňují vaskulární propustnost. Klinické studie prokázaly prospěšnost kombinace listnatce s vitaminem C a bioflavonoidy.

 

Gotu kola posiluje cévní stěny a zlepšuje průtok krve, takže je cenným prostředkem při léčbě křečových žil.

 

Účinky

• pomáhá zmenšovat otoky a bolestivost dolních končetin

• příznivě ovlivňuje průchodnost a funkčnost žilních systémů

• pomáhá snižovat pocit únavy a tlaku dolních končetin – projevy „těžkých nohou“

• napomáhá v případech hemoroidů

 

 

Varixinal gel k masírování

Léčbu pomocí Varixinal tablet je nanejvýš vhodné podpořit vtíráním Varixinal gelu na postižená místa. Účinně pomáhá při bolestech dolních končetin a jeho působením se daří napomáhat zmenšení otoků. Zvláště příznivě působí při pocitech „těžkých a unavených nohou“.

Varixinal gel obsahuje extrakty ze čtyř léčivých rostlin (koňský kaštan, listnatec bodlinatý, gotu kola a borůvky), které pomáhají posilovat a stabilizovat cévní stěny, snižují tvorbu otoků a modřin a zlepšují prokysličení a prokrvení kůže. Jeho předností je jemná vůně a dobré vstřebávání.

Použití: 1-2krát denně vetřete na postižené místo, na dolních končetinách masírujte směrem od chodidel k srdci.

 

www.varixinal.cz