5e4d3a6acd118obrazek.png
Dokonce si v tom snu je vědomá, že je to sen, a vší silou se snaží vzbudit, ale nejde to. Jako kdyby na ni ležela strašně těžká deka, a ona s tím nemůžu nic dělat.

Za pár dní na to jsme spolu mluvily opět, a popravdě docela mě to znepokojilo, jelikož mám kamaráda, který trpí spánkovou paralýzou, a vím, že to není vůbec nic příjemného. Zdálo se mi opět něco podobného, říkala kamarádka, ale tentokrát už to nebylo tak těžké se z toho dostat, dokonce jsem měla pocit, že v tom snu někomu říkám, aby ode mě odstoupil. Na doporučení naší další spřízněné duše, Ester zašla za paní, která se věnuje podobným nočním aktivitám, a celý příběh jí vyprávěla.

Napjatě jsem očekávala, s jakou přijde po tomto tajuplném sezení, a výsledek mi vlastně přišel logický.

Paní kouzelnice, která umí pomáhat s podobnými sny a nočními stavy, kamarádce objasnila, že za ní v noci chodí zoufalá duše jejího posledního přítele, který není schopen se od ní odpoutat. Ale zároveň je patrné, že i ona k němu nějaké poslední pojítko má, přes které se on k ní dostává. „Je potřeba udělat rituál na úplné a trvalé rozloučení, jinak je možné, že mě bude navštěvovat pořád… a to já nechci,“ povzdechla si přítelkyně, když jsme tak celou situaci probíraly.

Na radu vědmy je potřeba vyčistit celý byt, kde jsme spolu byli, nejlépe vykouřit šalvějí, předměty, kterých se dotýkal, pokropit slanou vodou a pak provést lodičkový rituál podle feng-šuej…

Jedná se v podstatě o rozlučkové kouzlo.

Feng-šuej nabízí snadný postup takového rituálu, podle Lillian Too si udělejte z papíru nebo kůry lodičku, která je schopná plout po vodě. Do ní je potřeba vložit jméno partnera s upřímně míněným přáním všeho dobrého na rozloučenou. Do loďky je potřeba podle magického vzorce vložit pět obětin, květiny, hlínu, vonnou tyčinku, minci a pár kapek šafránové vody. Ty představují pět prvků a naznačují, že bývalému partnerovi přejete do nového života to nejlepší. Není dobré do loďky vkládat jeho obrázek, jen je potřeba takto připravené plavidlo odnést k řece a pustit jej po proudu. Potom už se za loďkou neohlížet, uzavřít jednu kapitolu vašeho života a s důvěrou se otevřít další…

To je hezký rituál, říkaly jsme si, a je pravda, že každý konec vztahu by bylo asi dobré nějak zpečetit i na té neviditelné úrovni, aby se vyčistily úplně všechny dráhy vztahu, a uvolnily tak místo nové energii. Dokonce jsme se domluvily, že kamarádka přijede k nám, bydlíme kousek od řeky. „Jo, a ještě mi ta vědma řekla, že musím být opravdu rozhodnutá, že to tak chci, že i když vypustím tisíc loděk a nebudu si absolutně jistá, tak se ty noční návštěvy mohou opakovat. Ale já si jistá jsem,“ říkala Ester. Takže se v brzkém čase vydáme k řece čarovat úklidové kouzlo na rozloučení.

Reklama