moravecPohřeb zesnulého herce Miroslava Moravce se koná dnes od 16 hodin v prostorách velké obřadní síně strašnického krematoria.

Miroslav Moravec zemřel v neděli 29. března v motolské nemocnici, kde podlehl vážnému nádorovému onemocnění. Herec byl v tamním lékařském zařízení hospitalizován necelé tři měsíce a jeho zdravotní stav neumožňoval lékařům operaci.

Herec se narodil 6. ledna 1939 v Praze. Absolvoval Divadelní fakultu Akademie múzických umění a měl angažmá v několika českých divadlech. Řadu divadelních rolí vytvořil v pražském Divadle na Vinohradech.

Moravec se objevil i v celé řadě českých filmů. Diváci si ho mohou pamatovat z muzikálové komedie Kdyby tisíc klarinetů z roku 1964, z komedie Pan Tau v cirkusu, z historického filmu Sarajevský atentát, z dramatu Pozor, vizita! nebo ze série Byl jednou jeden polda.

Moravec se zviditelnil zejména svým hlasovým projevem a zařadil se mezi nejvytíženější české dabéry. Svůj hlas propůjčil mimo jiné komisařům Moulinovi a Kojakovi ze známých detektivních seriálů, Fantomasovi a daboval příležitostně francouzské herce Jeana Paula Belmonda nebo Jeana Maraise.

Reklama