Foto: Profimedia

Církevní pohřby a zádušní mše svatá mají svá stanovená pravidla. Promlouvat zde například může jen příslušník církve. Mši za zesnulého zpěváka Karla Gotta bude sloužit kardinál Dominik Duka. Další pravidlo se týká hudební produkce. Písně, které během obřadu zazní, nesmí být v rozporu s křesťanstvím a musejí být zpívány naživo. Hudba z reproduktorů je zakázána.
 
Dle zpráv, které se v posledních dnech objevily v médiích, budou během posledního rozloučení s Karlem Gottem v katedrále sv. Víta pět Lucie Bílá, Eva Urbanová a Štefan Margita. Urbanová s Margitou by měli zpívat chorál Panis Angelicus. Znít by měla i skladba Pie Jesus nebo Ave Maria, kterou si Mistr na svém pohřbu údajně přál. Hudba musí být schválena zástupci katedrály.
 
Zádušní mše v katedrále sv. Víta je pouze pro zvané. Lidé ji však mohou sledovat na velkoplošných obrazovkách na třetím nádvoří Pražského hradu a na Hradčanském náměstí. Veřejnost se s oblíbeným zpěvákem může rozloučit od 8 do 22 hodin v Paláci Žofín na Slovanském ostrově v Praze.

Dnes zpěvákova rodina také vydala oficiální parte, které zveřejnila na jeho webových stránkách.

Oficiální parte Karla Gotta / karelgott.com

Reklama