Znáte kanárské ostrovy? Už jste byli na Lanzarote, Gran Canarii, ale Fuerteventuru neznáte? Pak vás chceme nalákat na ostrov, kde zažijete pohodu a místa bez davu turistů…

Fuerteventura – název tohoto ostrova je odvozen od „silných větrů“. Pravda je, že na něm sice fouká, ale ne o moc více než na ostatních ostrovech. Díky tomuto přívlastku není tak vytížený turismem jako ostatní ostrovy. To je výhodou pro milovníky klidné dovolené, kteří nemají rádi přecpané pláže a rušné ulice plné bavících se turistů. Právě naopak. Pláže jsou jedny z nejkrásnějších na světě, jsou známé svou rozlehlostí, bílým pískem a krásnými lagunami, které vznikají po odlivu.

Tento ostrov leží ze všech Kanárských ostrovů nejblíže Africkému kontinentu. Na severu se rozkládají na ploše zhruba 20 km2 nádherné písečné duny. Ostrov je lemován dlouhými plážemi s jemným bílým pískem a křišťálovou vodou.

Ostrov má svou tajemnou historii. Město Betancurie, založené počátkem 15. století, dlouho sloužilo jako centrum celých Kanárských ostrovů. Z dob minulých se dochovalo hodně staveb, z nichž nejvýznamnější je kostel sv. Marie. Hlavní město Puerto del Rosario se proslavilo díky legionářům, jejichž cvičení se stávají atrakcí pro turisty. Město se pyšní krásnou promenádou podél pobřeží.

Na jihovýchodě leží starobylé přímořské městečko Gran Tarajal. Na poloostrově Jandía je pozoruhodná panenská příroda, samota a hezké pláže oblíbené nudisty a díky příhodným větrům i surfaři. Městečko Morro Jable se nachází na jižním výběžku poloostrova.

Na západním cípu stojí vysoký maják Faro de Jandía, z něhož lze spatřit ostrov Gran Canaria.

V srdci ostrova se nad městem Pájara pyšní nejvyšší hora Fuerteventury Morro del Cortijo, 724 metrů, vhodná pro pěší výlet. Na severním pobřeží nedaleko malinkého ostrůvku Isla de Lobos, kam se dá zajet lodí, leží vzkvétající městečko Corralejo, patřící jak díky plážím, tak kvůli malebnosti místa samotného k nejrušnějším vesnicím ostrova. Turisty také lákají procházky rozsáhlými dunami.

Naše doporučení:

Vypůjčte si auto a vyrazte na sever k písečným dunám. Den, který tady zažijete, se vám bude líbit, a jistě budete na něj rádi dlouho vzpomínat. Kolikrát se vám stane u moře, že máte pláž skoro sami pro sebe? A ta krásná příroda! Písečné duny, několikametrové výšky vám poskytnou intimní azyl pro vaše nerušené koupání a opalování. Opravdu krása!

Pokud vaše děti chtějí zábavu, jeďte do aquaparku, který se jako jediný nachází na severu ostrova. Park vodních radovánek je moderní a velmi rozložitý, zábavu si zde najdou malá dítka i pubertální výrostci. Je dobré sem vyrazit hned ráno, kolem oběda zde bývá již celkem plno. Záleží ale jistě na době, kdy dovolenou na Furteventuře trávíte, jsou měsíce, kdy turistická sezona není tak silná, i návštěvnost parku je slabší. Rozhodně ale návštěva stojí za to. Vstupné se pohybuje pro dospělého kolem 20Eur, děti platí 12-15 Eur.

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast – cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420/221969224 nebo +420/221969234,  mobilní operátor 602313049,  fax 224946391 nebo 224 948025.

Reklama