Každý, kdo občas projížděl vesničkami na jih od našich hranic, mi dá za pravdu, že jejich rozkvetlé balkony jsou zkrátka úžasné.  Záplava květů všech barev přiláká zraky mnoha kolemjdoucích i kolemjedoucích. Vždycky si říkám, že letos se mi to určitě musí podařit a že i ten náš balkon bude nádherný a plný květin. No jo, ale jak na to? To bývá zpravidla hned následující otázka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Základem úspěchu jsou samozřejmě vhodné rostliny, správný substrát, ale také správná nádoba. V posledních několika letech jsme mohli zaznamenat vzrůstající trend samozavlažovacích truhlíků a květináčů. Princip samozavlažování nám přináší několik výhod, díky kterým můžou i ty naše balkony připomínat onu překrásnou alpskou nádheru.

 

Samozavlažovací truhlíky i květináče jsou vybaveny speciální vložkou, která umožňuje vytvoření odpovídajícího rezervoáru vody, ale zároveň nabízí i dostatečný prostor pro substrát. Mezi hladinou vody a vložkou je záměrně ponechána vzduchová mezera, díky které nedochází k zahnívání kořenů. Rostlinky tak mají zajištěny optimální podmínky pro dobrý růst. Některé typy samozavlažovacích truhlíků jsou také vybaveny hladinoměrem, díky kterému můžete mít stálý přehled o hladině vody v rezervoáru. Nemělo by tak docházet k vysychání, nebo naopak přemokření substrátu.

 

Pokud i Vy toužíte letos po nádherně rozkvetlém balkonu nebo terase, sáhněte při svých nákupech po samozavlažovacích truhlících Siesta z Plastie s. r. o. Vyrábí se ve třech velikostech 40, 60 a 80 cm v několika barevných provedeních. V tomto typu truhlíků je zaručen vyvážený obsah vody a substrátu, díky kterému budou mít Vaše květiny velké nárůsty a bohaté květy. Truhlíky můžete doplnit i ostatními samozavlažovacími nádobami z řady Siesta, které najdou uplatnění nejen na terasách a balkonech, ale také ve Vašem interiéru.

Pokud zakoupíte v období od 30. 3.-25. 4. 2007 samozavlažovací truhlíky Siesta standart v marketech GLOBUS, obdržíte při nákupu navíc ještě malý dárek. Více hledejte ZDE 

 

Také jste ten typ, co má rád, když věci fungují samy, zvlášť když se to týká právě zalévání zahrady? Když prostě sprchne v pravý čas a konev nebo hadice může zůstat pěkně uklizená? Pak právě pro vás je nabídka společnosti Plastia s. r. o.! Celý sortiment této značky najdete na těchto stránkách.