NEJOBLÍBENĚJŠÍ HRAČKA? AUTO!
Podle odborníků na vývojovou psychologii se u dětí v určitém věku projeví „extrémně intenzivní zájem“. Označuje se tak věc, kolem které dítě soustřeďuje veškerou svou pozornost. Mnohdy to bývají právě auta, která jsou rychlá, hlasitá, vzrušující a dětem poskytují spoustu možností, jak je do detailu prozkoumat, než se oddají radosti z jízdy. Při hře jim pak auta nabízejí celou řadu vzrušující akce plné zábavy, ať už si hrají samy, nebo s kamarády.

626274bb34f3aobrazek.jpg

UJÍŽDĚNÍ NA AUTECH PODPORUJE INDIVIDUÁLNÍ ROZVOJ DĚTÍ
Rodič občas vnímá hru s autíčky jen jako posouvání po koberci sem a tam. Odborníci to však vidí jinak. Poukazují na to, že i do hry s auty děti silně promítají svou osobnost, a autíčko se proto hodí jako univerzální hračka pro každého. Během hry s nejrůznějšími vozidly přicházejí malí objevitelé také do prvního kontaktu s fyzikálními zákony a na své kognitivní úrovni se seznamují s jejich vlastnostmi. Už jen poznáním, že nahoru na gauč musí autíčko vytlačit, ale dolů pojede samospádem, se dítě přirozeně dozvídá o síle, dynamice či mechanice pohybu. Držením jedoucího autíčka a vnímáním jeho posunu si dítě zase uvědomuje nerovnosti a plasticitu povrchů.

NEJVĚTŠÍ AUTOMOBILKA NA SVĚTĚ
Děti baví vybírat si. Rozhodují se pro to nejlepší a ideálně chtějí z pestré nabídky získat vše, co je k mání. Stavebnice LEGO proto dává dětem k dispozici největší vozový park. Dobrodruhy, kteří rádi závodí, uchvátí terénní vozidla 4×4, buginy nebo motorky, nechybí ani závodní auta z těch nejznámějších stájí. Milovníkům velkých strojů zase učarují dvoupatrové náklaďáky nebo hasicí auto. Výhoda kostek LEGO je, že si děti nemusí hrát jen s existujícími modely, ale mohou si navrhnout a postavit svůj vlastní unikátní vůz.

Naše tipy

LEGO® Friends Olivia a její elektromobil (41443)

pa.jpg
Děti, kterým záleží na osudu planety, si jistě zamilují tuto stavebnici, ve které se s Olivií vydají na výlet do přírody. Do barevného elektrického auta se vejdou 2 minipanenky – Mia a Olivia – a na zadním sedadle je místo pro štěňátko Elliota. Součástí sady je nabíjecí stanice, která prostřednictvím větrné turbíny a solárního panelu navazuje na ekologický motiv. Děti se tak mohou znovu rozjet s nulovými emisemi!

LEGO® City Pojízdný jeřáb (60324)

626273885b1cbobrazek.jpg
Přinášíme super sadu pro děti, které zbožňují vozidla na stavbě. Pojízdný jeřáb je ohromí spoustou autentických funkcí. Děti mohou vysunout podpěrné nohy, otáčet a natahovat rameno a vytahovat a spouštět naviják. Pak už stačí přidat jen minifigurky obsluhy jeřábu a řidiče a realistickému hraní nebude nic stát v cestě. Tento model pojízdného jeřábu nabízí tištěný návod s ilustracemi a digitální pokyny na stavění, které jsou k dispozici v bezplatné aplikaci LEGO pro chytré telefony a tablety. Tento podrobný interaktivní návod dětem od 7 let umožní přibližovat si, otáčet a vizualizovat hotový model ze všech úhlů.

LEGO® Pojízdné kočičí kadeřnictví (41439)

626273c366749obrazek.jpg
Pomozte malým dětem zdokonalit stavitelské dovednosti a starat se o zvířátka. S touto jednoduchou sadou se děti mohou připojit ke kamarádkám LEGO® Friends Emmě a Mie a hledat společně s nimi kočky, které potřebují kadeřnickou péči. V jejich salónu jim snadno dopřejí maximální komfort.Tato sada pro děti od 4 let je nabitá poutavými detaily, které jsou zárukou parádního herního zážitku. Každý sáček s kostkami obsahuje kompletní model a postavu, kterou děti mohou sestavit a pustit se co nejdříve do hraní! Nechybí ani začátečnická kostka v podobě částečně sestavené základny.

LEGO® City Vězeňský transport (60276)

6266835b6e4ffsa.jpg
Stavebnice Vězeňský transport zaujme děti postavami z televizního seriálu LEGO City Dobrodružství. Děti si mohou přehrávat scény a vymýšlet vlastní kreativní příběhy s policejním hrdinou Duke DeTainem a nechvalně proslulými zloději Snake Rattlerem a kriminálnicí Clarou. S vězeňským transportérem s funkcí úniku, vymazleným odtahovým vozem zločinců a Dukeovou parádní černou motorkou je vše připraveno na výbušnou akci.

LEGO® City Kaskadérský kamion (60294)

62627444b6692obrazek.jpg
Prémiová stavebnice kaskadérského kamiónu přináší spoustu prvků pro akční hraní, včetně motorky se setrvačníkem, se kterou můžete provádět dechberoucí skoky. Děti nastartují motorku a vyšlou ji z rampy ve snaze trefit terč nebo shodit klauna do nádrže. 4 minifigurky, včetně 3 postav ze seriálu LEGO City Dobrodružství, pak nabídnou spoustu příležitostí k přehrávání napínavých příběhů! Součástí stavebnice je tištěný návod a také digitální průvodce Instructions PLUS, který je k dispozici v rámci bezplatné aplikace LEGO s návody na stavění. Během skládání tak budete moct využít i nástroje pro přibližování, otáčení a vizualizaci modelů.

Hrají si vaše dítka se stavebnicí LEGO? Pak neváhejte a soutěžte s námi!
Více informací najdete ve článku ZDE

Pro více informací navštivte www.LEGO.cz
626274d2a3380obrazek.jpg