5b167a7a31653obrazek.pngLucie, jaké jsou podle tebe nejčastější problémy partnerských vztahů této doby?
Nejčastějším problémem jsou pocity samoty a prázdnoty ve vztahu. Většina žen, které ke mně přicházejí, má pocit, že jsou nedoceněné. Jsou přesvědčené, že více dávají, než dostávají. Většina dam se staví do role oběti, ale takto si to nastavily pouze ony samy. Nechávají ze sebe tu oběť dělat. Pak si stěžují, že jsou jejich partneři sobečtí a sebestřední. Ovšem, chyba není nikdy jen na jedné straně. V duchovním světě platí, že žádný člověk, není náš nepřítel, ale náš učitel. Nad tím je potřeba se zamyslet.

Když žena má pocit, že jí muž nedává, to co by chtěla, je možné partnera nějak změnit? Abychom byly šťastné a neměly potřebu si stěžovat?
Nikdy nemůžeme nikoho změnit a samy zůstávat stejní. Lidé se mění, ale jen na základě podnětů, které přicházejí zvenčí. Takže žena, které je ubližováno, se musí vymanit z role oběti. Pokud se jí to podaří, nalezne tak novou roli ve svém životě a postaví se do popředí. Muž na to bude samozřejmě reagovat. Nejdřív odmítavě. Muži ve většině případů špatně snáší to, že je jim rozbouráno něco, co bylo po celou dobu jejich jistotou. Začnou se stavět do opozice a snaží se ženu dostat tam, kde ji doposud měli. Nechtějí přijmout, že se žena mění. Někdy změna ženy může i vztah rozbít. To nemusí být ihned špatné, naopak, někdy to může být žádoucí pro obě strany.

Ty jsi mi prozradila, že jedním ze stavebních pilířů šťastného partnerství je především láska k sobě samotné. Můžeš to nějak rozvést?
Čím méně toho víme o sobě, tím více chceme jistotu od partnera, chceme žít jeho život a naprosto sdílet vše, staneme se tak na protějšku závislé. Nemyslíme už na vlastní potřeby. Vše podřizujeme ostatním. Takhle nemůžeme přeci ale fungovat. Je důležité si uvědomit, že vše, na čem jsme závislí, nám bude jednou odebráno. To je zákon, který platí, a to nejen ve vztazích. Na mém posledním kurzu jsem měla ženu, která přišla o manžela, který zemřel. Ona sama řekla, že si je vědoma toho, že na svém muži byla závislá, neuměla bez něj strávit ani jedno odpoledne. Důležité je, že si to uvědomila. Což je dobré pro její budoucnost.

Řeší s tebou ženy i nevěry?
Ano. Já jsem pořád velmi rozčarovaná z toho, kolik lidí je nevěrných. Ono se mezi ženami všeobecně mluví o tom, že nevěrní jsou především muži. Ale ani my v tomto směru nezůstáváme pozadu. Oproti mužům jsme rafinovanější. Někdy využíváme všechny své ženské zbraně, abychom dosáhly toho, pro co jsme se rozhodly. Mnoha ženám opravdu nikdo a nic není svaté. Odvést otce od rodiny dvěma malým dětem? To se v dnešní době děje. Nejhorší je, že je to čím dál častější jev. Mě samotnou mrzí, že ženy vůči sobě nejsou ohleduplnější, loajálnější. Myslím, že mezi námi vládne ve společnosti taková tichá rivalita a někdy i boj. Není to ale zbytečné?

Co by podle tebe a andělů partnerským vztahům nejvíce pomohlo?
Především úcta a pokora. Také to, aby ženy nalezly konečně svoji vlastní sílu. Vlastní moc a nemusely se následně opírat, čerpat jen z moci a energie mužů. Vztahy, které udržujeme, vždy budou odrážet postoj, který máme samy se sebou. Záleží jen na nás, co budeme prožívat, nakolik budeme spokojené a co budeme jen předstírat. Buďte sama za sebe, buďte tou změnou, kterou si přejete. Nechte za sebou všechny výmluvy i pocity viny. Začněte žít tady a teď a radujte se z toho, že máte možnost vše, co vám nevyhovuje, změnit.
5b20ddc21b449obrazek.png

Posteskla sis, že se stále častěji setkáváš s krachujícími vztahy. Dokážeš pojmenovat kámen úrazu?
Ano, je tomu, bohužel, tak. Osobně si myslím, že je potřeba přestat brečet a ukazovat prstem okolo nás. Protože všechno, co se v našem životě děje, je správné a my se musíme naučit překážky a problémy překonávat. Často utíkáme z boje, protože to je těžké a bolavé. Mnoho žen se trápí ve vztazích, ve kterých potlačily samy sebe. Mnoho mužů utíká od problémů do náruče jiných žen. Všichni touží po sebevědomí a tak se setkáváme na sociálních sítích, kde je to snazší než v reálném životě. Všechno chceme mít a neuvědomujeme si, kolik budeme muset zaplatit. Všichni chtějí vlastnit dům, dvě auta, mít zaměstnání, které je bude bavit. Být úspěšní a krásní. Ono v tom všem kolotoči nějak nezbývá čas na lásku. To je ten problém. Už neumíme být skromní a radovat se z maličkostí.

Máš nějakou radu pro naše čtenářky, které třeba v tuto chvíli stojí na křižovatce svého vztahu, a nevědí, jak se mají rozhodnout?
Až nebudete vědět, jakým směrem se vydat, představte si, že ve vaší situaci tak, jak ji prožíváte, by byl někdo vám velmi blízký. Třeba váš syn, nebo vaše dcera. Oni by žili váš příběh a prožívali by to, co zažíváte nyní vy. Co byste jim v takové situaci poradila? Co je podle vás nejdůležitější udělat tady a teď? A pokud se nad tím vším zamyslíte z pohledu jiného člověka, na kterém vám velmi záleží, dostanete správnou odpověď.

Čtěte také:

Uložit

Uložit

Reklama