Využili jsme jedinečné příležitosti, kdy je inženýr ze společnosti Dyson Tom Purnell poprvé v Praze a zeptali jsme se ho na pár otázek. Tom navštívil naši zemi v době, kdy Dyson přichází na trh s novinkou - vylepšený multistyler Airwrap, jehož součástí jsou vychytanější nástavce, které zajistí nádherné vlasy. Ty mají být hladké, objemné a chráněné. A navíc má být nový Airwrap vhodný pro všechny typy vlasů. 

Setkání s Tomem bylo velice příjemné a přátelské. S chutí odpovídal na všechny otázky, které jsme mu položili a dozvěděli jsme se zajímavé věci, které si nyní můžete přečíst i vy.

634e94b68a103obrazek.png
Foto: Dyson

Je pravda, že má Dyson vlastní vysokou školu?
Ano, je. Díky tomu mohou být součástí vývojářského týmu mladí lidé, kteří už jako studenti pracují u Dysonu a zároveň se věnují studiu. Získávají tak zkušenosti, učí se na jedinečných projektech a jsou součástí týmů s profesionály. Studenti si tak hned mohou v praxi vyzkoušet, co se na učili a aplikovat to prakticky. Dyson si takovým způsobem vychovává své budoucí zaměstnance a dává příležitosti mladým designérům a inženýrům, kteří po dostudování nastupují do Dysonu a už ví, co a jak funguje a okamžitě se stávají oficiální součástí. Je to skvělé jak pro ně, tak pro Dyson, který nemusí složitě nabírat neznámé zaměstnance, protože ty své už dlouho zná a ví, co umí. 

Pokud byste se tedy někdo stane součástí Dyson Institutu, projde šestiměsíční cestou, napříč které se naučí spoustu věcí, které potom využije při práci na projektech.

634e94cb7bd07obrazek.png
Foto: Dyson

Jsou tedy mezi inženýry v Dysonu spíše mladí lidé a studenti? 
Ano, je tam hodně mladých lidí, já jsem se například přidal do hodně mladistvého týmu, bylo mi v tu dobu 26 let. A myslím si, že Dyson potřebuje mladé lidi, protože jsou inovativní. Navíc dostávají příležitost pracovat na těch nejlepších projektech, a tak se toho co nejvíce naučí. Je to win-win výsledek pro obě strany. Je to dle mého názoru dobrá cesta, jak získat ty nejlepší inženýry pro Dyson.

Myslíte si, že se dobří inženýři už tak narodili nebo se jimi stávají až v průběhu života?
Narodili se tak (směje se). Ne, vážně nevím, možná jde o typ osobnosti. Jsou určité povahové rysy, které by člověk měl mít a zároveň zkušenosti, které ale nabírá v průběhu života. Jsou znalosti a dovednosti, které by designový inženýr měl mít, ale ty získává studiem a právě už zmíněnými zkušenosti. Myslím si ale, že velmi záleží na osobnosti člověka.

634e94d86434fobrazek.png
Foto: Dyson

Na kolika inovativních projektech nyní pracujete?
Nový Aiwrap byl obrovský projekt, na kterém jsem pracoval každý den. Je to vylepšený vlasový stylingový produkt, který je nyní vhodný pro všechny typy vlasů a jeho nástavce jsou lepší než ty předchozí. Motor, který se nachází v Airwrapu, je stejný jako v Supersonic, což je náš extrémně výkonný fén, který lidé milují nejen kvůli designu. A používají ho i muži, protože ne všichni mají krátké vlasy. 

V čem je nový Airwrap jiný?
Nová generace se soustředí na uhlazení jemných poletujících vlásků, vysoušení pomocí vylepšených kartáčů, natočení či narovnání vlasů a dělá dokonalou práci díky měnícímu se směru natáčení vlasů v rámci jednoho nástavce. Stačí pouze přepnout a nemusíte měnit nástavce, jako to bylo u předchozího modelu. Co je skvělé, že pokud vlastníte minulou generaci, postačí vám dokoupit nové příslušenství a bude to fungovat dohromady. 

634e94e2d66edobrazek.png
Foto: Dyson

Kolik prototypů vzniklo, než jste byli úplně spokojení?
Mnoho a mnoho, nedokážu je spočítat (směje se). Pořád jsme jen testovali, testovali a testovali, než jsme konečně dosáhli konečného výsledku, se kterým jsme byli spokojení.

U vlasových přístrojů mnoha výrobců se setkáváme s tím, že se přehřívají. Jak je to u Dysonu?
Naše přístroje jsou vyrobené tak, že několikrát za minutu kontrolují teplotu, mají speciální senzory a není tak možné, aby se přehřály. Vždy budou mít takovou teplotu, kterou si zákazník navolí. Navíc náš nový Airwrap umožňuje úpravu vlasů bez extrémních teplot, o kterých víme, že poškozují vlasy.

634e94ebac802obrazek.png
Foto: Dyson

Reklama