Podle Vás by zelená neměla být barvou ekologie? Proč?

Vím, že zelená se nabízí a že jsme na ni v rámci ekologie zvyklí. Ale položme si základní otázku. Jaká barva na naší matičce zemi převládá? Přes dvě třetiny zemského povrchu tvoří oceány a ani pevnina není výlučně zelená. Pomyslete na arktický a antarktický led nebo naopak na vyprahlou poušť. Vím, že jde především o živou přírodu, ale i zde bych se přimlouval za jiné odstíny. Zelené barvivo chlorofyl, které pohlcuje sluneční energii nutnou pro pozemský život, je totiž zelené, neboť zelenou část světla jako jedinou neumí zpracovat, a ta se tak od listů odráží. Zelené světlo je tedy paradoxně tím jediným, které život na Zemi nepohání. Doslova neviditelnými hrdiny jsou naopak odstíny červené a modré, které chlorofyl chroupe úplně nejraději. Myslím si, že příroda je prostě obrovsky pestrá.
A co Váš ponožkový byznys a ekologie?
Letos jsme kompletně přešli na ekologické obaly. Začali jsme poměrně zlehka a nahradili jsme plastové lepící pásky páskami papírovými, plně recyklovatelnými. Postupně jsme zařazovali vyšší ekologický stupeň a zbavili jsme se též laminovaných etiket. Jejich místo zastoupil luxusní italský papír, který je nejen plně recyklovatelný, nýbrž sám je z části recyklátem tvořen. Největší změnu jsme si však nechali nakonec, především tedy proto, že vyžadovala nejdůkladnější přípravu. Poštovní obálky, ve kterých se doručují členské ponožky jsou totiž klíčovou aparaturou. Musí být dostatečně pevné, aby klikatící se cestu poštovním potrubím vydržely bez poškození. Současně však musí být dostatečně flexibilní, aby dokázaly proniknout do všech druhů poštovních schránek a jiných přijímačů. Věřím, že se nám záměr ekologičnosti a zároveň praktičnosti povedl.

Pojďme ke Klubu. Jeho princip spočívá v zasílání barevných ponožek těm, kteří je mají rádi?
Skvěle řečeno. Ano, přesně tak to je! Musím dodat, že Klub je pro všechny, kteří jsou rádi překvapováni a kteří se nebojí vzdát kontroly nad tím, jakou barvu, variaci, vzor ponožek v daný měsíc do své poštovní schránky obdrží. Řekl bych, že členství v Klubu je pro dospělé muže s klučičí duší.

Takže muži si u Vás objednají ponožkové členství a pak čekají, co za překvapení jim poštou dorazí?
Vlastně většinou objednávají ženy. V 80 % je to právě něžné pohlaví, které se rozhodne svému drahému muži (tedy nemusí jít jen o milého, často jde o otce, dědu, švagra, bratra, kamaráda) darovat vtipný a kreativní dárek, který ho nepřekvapí pouze jednou, ale opakovaně. Ženy se tak postarají o pravidelnou dávku radosti svých mužů a v některých případech i potomků. Jelikož ke členství je možné ve vybraných měsících objednat též ladící dětské ponožky v libovolných velikostech. Jako vánoční dárek, to skvěle funguje. První zásilku pošleme na Vás v ručně vyráběné ekologické krabičce s jedním, dvěma, či třemi páry ponožek (volíte si dle svého přání) a od následujícího měsíce chodí vždy jiný a vždy unikátní ponožkový pár obdarovanému muži. Výhodou je, že barevná kombinace se nikdy neopakuje, takže Vás to prostě neomrzí. Když si pak členství prodloužíte, každé vaše nové ponožky budou jinak veselé. A kdybyste se přeci jen nudili, můžete si k ponožkám, též ve vybraných měsících, objednat barevně ladící spodní prádlo.
A co nový Ponožkátor? O co vlastně jde? Je o něj zájem?
To tedy je. Do konce roku už máme kapacitu naplněnou! S původním nápadem přišli moji zákazníci i přátelé. Neustále za mnou chodili s nápady na vlastní ponožkové variace a já už dále nemohl jen přihlížet. Myšlenku jsem rozvinul, a tak letos mohl vzniknout Ponozkator.cz, služba, pomocí které si můžete nechat vyrobit ponožky na zakázku včetně vlastní krabičky a etikety, opět v ekologické variantě, s věnováním ve svém osobitém stylu. Můžete si vymýšlet všemožné kreace. Důležité je zmínit, že lze vyrábět i malé edice už od 40 ks ponožkových párů. Takže Ponožkátor využívají nejen firmy, ale i lidé pro soukromé účely. Připravovali jsme například již několik svatebních ponožek, teď se samozřejmě soustředíme především na Vánoce.

Takže co nám doporučíte členství v Klubu nebo Ponožkátor?
Záleží na tom, co máte raději. Chcete-li dárek, který překvapí, zvolte určitě Klub, kde je vzhled ponožek do poslední chvíle přísně tajen, a tak členové zažívají každý měsíc něco vzrušujícího a vzdávají se části kontroly nad situací. Naopak Ponožkátor je o absolutní kontrole a o minimálním překvapení. Zákazník je hlavním tvůrcem a Ponožkátor spíše technická podpora v zákulisí. V případě potřeby poradíme, ale hlavní slovo ke vzhledu ponožek i k jejich obalu má zákazník.

V případě, že se Vám líbí myšlenka vstoupit do Klubu Pánů z Ponožkovic a patřit tak k tisícům spokojených členů, prozkoumejte PONOZKOVICE.CZ.

Inspiraci hledejte na PONOZKATOR.CZ, zajímají-li Vás ponožky na míru.

Reklama