Každá žena chce být krásná. Připravili jsme pro vás rozhovor s kosmetickou poradkyní společnosti Mary Kay Danielou Němčákovou o tom, jak správně pečovat o pleť po létě.

Mladistvá pleť

1.      V jakém věku vyměnit krémy pro mladší pleť za ty pro zralou pokožku. Jaké je věkové rozpětí mladistvé pleti?

Za mladou pleť se považuje pleť ve věku 12 – 25 let. Dvacátépáté narozeniny jsou pro ženu zlomovým bodem, kdy je vhodné se začít dívat po kosmetice na dospělou pleť, což je 25 – 35 let a začít také používat hloubková séra, např. TimeWise® Regenerační duo pro den a noc. Zralou pletí nazýváme pleť od 35 let výše.

2.      Čím pokožka v létě nejvíce trpí?

Nadměrným zatížením UVA a UVB záření, dehydratací a tím, že „nemáme čas“ se o ni starat, zejména na cestách.

3.      Jaké produkty byste čtenářkám s mladistvou pletí doporučila k hydrataci?

Daniela NěmčákováTady bych se spíše zastavila u SYSTÉMU péče o pleť. Základem úspěšné hydratace pleti je primárně kvalitní vyčištění pleti a její dočištění pomocí tonika. Když může pokožka dýchat, což se zajistí správným čištěním, pak je schopná se i kvalitně hydratovat. Doporučuji hlavně ucelený systém péče o pleť, a to základních 5 kroků: vyčistit, dočistit, regenerovat, hydratovat, chránit – pro regeneraci stačí 2x týdně aplikovat hydratační nebo hloubkově čisticí pleťovou masku.

Jelikož jsem kdysi sama používala pouze vodu+mýdlo+nic :-), tak všechny své zákaznice chválím, když si zpočátku zvládnu ráno a večer vytvořit základní hygienický návyk - vyčistit, dočistit, nakrémovat. Důležitá je pravidelnost a opravdu ráno i večer! Odměnou jsou viditelné výsledky.  Pleť je jemnější, vláčnější, čistší, ubývá akné atd. Na den určitě doporučuji pleť chránit vhodnou podkladovou bází nebo CC krémem – např. TimeWise® podkladová báze nebo Mary Kay® CC krém s ochranným faktorem SPF 15. Tyto výrobky pomáhají udržovat pleť hydratovanou a chrání ji před vnějšími vlivy, neucpávají póry a ještě díky nim dosáhnete jednotnějšího tónu pleti.

4.      Jaké jsou nejvhodnější krémy pro mladistvou pleť? Jaké složky by měly obsahovat?

Záleží na typu pleti. Čím dál tím větší procento dívek a mladých žen má pokožku suchou se smíšenou zónou typu „I“ na nose a bradě nebo „T“ (čelo a nos). Krém se volí podle toho, jaký typ pleti převažuje, a to je většinou suchá zóna. Pro hydrataci mladistvé pleti s pletí smíšenou  doporučuji na den Botanical Effects® Hydratační krém s SPF 30, na noc pak Botanical Effects® Hydratační gel. Pro suchou pleť se šupinkami je nejlepší volbou Mary Kay Intenzivní hydratační krém, pro mastnější typ pleti je vynikající Clear Proof Nemastný hydratační krém na pleť se sklonem k akné nebo můj oblíbený Mary Kay® Nemastný hydratační gel, který ocení i pánové, kterým výborně sedí.

Co se týče složek, tak v principu jsou u mladé pleti velmi vítané antioxidanty – vitamíny C, E, A, hydratační složky a látky zabraňující tvorbě akné. Na den je důležité pleť chránit před sluníčkem, používat krémy s minimálním ochranným faktorem SPF 15 (Sun Protection Factor), ev. mít tento faktor obsažený v CC krému nebo fixačním gelu pod make-up.

5.      Co naopak nepoužívat?

Alkohol, cigarety, bublinkové překyselující nápoje a hlavně ne „kosmetický mišmaš“, tj. od každé značky něco s názorem, „hlavně, že to bylo v akci.“ Vyhýbala bych se i přípravkům z internetu, kde není možnosti si vše dopředu vyzkoušet, není záruka složení a je potřeba si uvědomit, že opravdu žádný jediný „kouzelný přípravek“, který vyřeší vše, nejlépe za 5 minut, neexistuje.

6.       V jakém věku bychom se měly zaměřit na noční péči?

12 let. Pokožka prostě potřebuje dostat „najíst a napít“ ráno i večer. Princip vyčistit, dočistit a nakrémovat, a to ráno i večer, se učí nejpozději od 12 let. Stejně jako si 2x denně čistíme zuby a nikomu to nepřijde divné, tak i pleť, která je společně s rukama nejzatíženější část kůže, potřebuje hýčkat, ať nám dlouho slouží ve zdraví, a to pravidelně, každý den a 2x – ráno i večer.

7.      Jsou na pleť vhodné tolik oblíbené oleje jako je například arganový či kokosový?

Určitě to jsou cenné oleje obsahující množství antioxidantů a zvláčňujících látek, ale opět nejsou všespásné. Pokud pleť nevyčistím, ale pouze naolejuji, tak akorát „zakompostuji“ všechny nečistoty dovnitř a budu se divit, proč mám ucpané póry apod. Důležitý je SYSTÉM PÉČE! Ani bramboračku neuvaříte jenom z mrkve!

Zralá pleť

1.      Od jakého věku můžeme nazývat pleť starší?

Dospělou pleť mají dámy ve věku 25-35 let a zralou pak dámy nad 35 let. Věk pleti souvisí s hormonálními změnami – zejm. úbytkem estrogenu, což se projeví i tvorbou vrásek a změnami v produkci kolagenu a elastinu v pleti – tj. její pružností a pevností.

2.      Jaké problémy mohou nastat po létě pro starší pleť?

Nejčastěji je to přesušení, pigmentové skvrny, šupinky na pleti, prohloubení vrásek vlivem nadměrného slunění a dehydratace, dále v létě velmi trpí krk a dekolt, protože spousta žen ještě nemá návyk se i o tyto partie pravidelně 2x denně starat. Přichází si pro řešení, až už je pozdě a vráskám se již nedá předejít.

3.      Jaké produkty byste jako odborník těmto ženám doporučila?

Pro dámy ve věku 35 – 45 let určitě ucelený systém kvalitní péče o pleť a oči, a to TimeWise® Zázračnou sadu. Byť to zní z názvu trochu nadneseně, pleť opravdu zažije znovuzrození, což mohu z mé praxe v oboru jednoznačně potvrdit. K této péči určitě doplnit i oční péči v podobě hloubkového séra + hydratačního krému na oči, konkrétně: TimeWise® Targeted-Action® Revitalizačního očního séra + na něj aplikovat ráno TimeWise® Oční krém proti stárnutí a večer na výše uvedené sérum aplikovat TimeWise® Zpevňující oční krém. Výsledky této kombinace mne nepřestávají udivovat.

Dámám se sušší pletí nad 45 let doporučuji vyzkoušet naši nejvyšší řadu - Sadu TimeWise Repair™. což je luxusní péče o pleť, která  bojuje proti pokročilým známkám stárnutí, včetně dvou nejviditelnějších: povadlým konturám obličeje a ztrátě pevnosti pleti. Ve všech přípravcích z řady TimeWise Repair™ je obsažen patentovaný komplex Volu-Firm™, který představuje spojení rostlinných kmenových buněk a speciálních peptidů. Výsledky jsou již po měsíci pravidelného používání opravdu fascinující.

4.      Co by dámy se zralou pletí měly v celkové péči vynechat?

Mnoho žen mívá v tomto věku pleť citlivou s dost popraskanými žilkami, a proto u většiny žen nejsou vhodné abrazivní peelingy. Jinak bych spíše podotkla, že by měly vynechat slova „nemám čas se o sebe starat“, protože to je asi nejhorší věta, se kterou se v praxi potkávám. Pleť pro nás pracuje každý den, komunikuje, chrání nás, je součástí našeho sebevědomí a celkového zdraví, a tak si myslím, že si naši pozornost určitě zaslouží. Každá jedna žena zaslouží min. 3 minuty péče o sebe v koupelně, a to s uceleným 5ti krokovým systémem péče o pleť jedné kvalitní kosmetické řady. Na „počkám si, až to bude v akci“ není u zralé pleti čas. Naše pleť na akci nečeká a procesy stárnutí a důsledky poškození se prostě dějí každý den.

5.      Kromě nočních a denních krémů, co by ještě ženy měly používat? (např. pleťové masky, peelingy atd.)

Záleží na stavu pleti každé jedné dámy a univerzální recept bohužel není, protože každá máme jiné potřeby a priority. Pro dosažení nejlepších výsledků  je nejjistější cesta vyhledat výbornou nezávislou kosmetickou poradkyni Mary Kay a objednat se na svou bezplatnou hodinu krásy. Přínosem je to, že se vybere kombinace vysoce kvalitních přípravků přesně na míru dle potřeb zákaznice a získáte na svou stranu odborníka, kterému na výsledcích záleží stejně jako Vám a který je ochoten se pod kvalitu své práce „podepsat“, a to 100% zárukou vrácení peněz nebo výměny zboží.

Jinak tajemství krásné pleti je opravdu v systému „kyslík – voda – živiny“ a je to onen výše zmiňovaný 5ti krokový systém péče o pleť. 1. Kvalitně pleť vyčistit, 2. Tonizovat pomocí hydratačního tonika, které plet dočistí, zjemní a vyrovná pH, 3. Ráno aplikovat denní sérum pro ochranu pleti a večer regenerační noční sérum, 4. Hydratovat vhodným krémem, 5. Chránit pleť – ráno pomocí podkladové báze nebo CC krému. Skvělé je pravidelně 2x týdně použít večer po vyčištění pleti jemný peeling pro odstranění odumřelých buněk (pokud to stav pleti dovoluje) a existuje spousta dalších doplňkových přípravků pro docílení vypnutí vrásek, sjednocení barevného tónu pleti apod.

6.      Jak často používat pleťovou masku?

Ideálně 2x týdně večer po vyčištění pleti a následně aplikovat tonikum, hloubkové regenerační sérum a krém dle typu pleti.

Více informací na www.marykay.cz.

Jediný autorizovaný prodejce kosmetiky Mary Kay

Reklama