Kuchyň může být multifunkční místností. Proto je pro nás důležité její uspořádání, její vzhled a komfort, který pro pobyt v kuchyni potřebujeme. Jak se ale nová kuchyně před realizací plánuje? Na co nezapomenout a na co je nutné myslet dopředu? Přečtěte si zajímavý rozhovor.

Při plánování kuchyně je třeba dobře rozmyslet, co od kuchyně čekáme a jak má kuchyň vypadat. Aby vám v kuchyni bylo dobře a vše fungovalo podle vašich představ, je dobré se obrátit s pomocí plánování a realizace na odborníka. Z naší zkušeností víme, že se to vyplatí. Oslovili jsme pana Martina Děkanovského, spolumajitele firmy Vestavstyl, která se realizací interiérů zabývá, samozřejmě i realizací kuchyní. Má letité zkušenosti i s počátečními plány s klienty, kteří realizovali novou kuchyň. Myslíme, že jeho rady jsou velmi inspirativní.

Pokud budu plánovat novou kuchyň nebo rekonstrukci prostoru kuchyně a novou linku, jaký musím zvolit postup? Na co nezapomenout?
Primárně potřebujete mít jasno v tom, jakou kuchyni chcete. Preferujete klasické vzezření kuchyně, nebo toužíte po moderním designu? Přikláníte se ke stylu selských či rustikálních kuchyní s vintage prvky? Nebo vás fascinuje industriální design? Bude kuchyň součástí nového domu či bytu, nebo se jedná o rekonstrukci? Jinými slovy, vytváříte zcela nový interiér nebo se potřebujete napasovat do již existujícího stylu?

Začínáte-li plánovat novou kuchyň nebo vlastně jakýkoliv nábytek, nechte se inspirovat a ujistěte se ve svých představách. Dejte si práci a probrouzdejte si již existující realizace na internetu. Vyzkoušejte třeba fotogalerii na našich webových stránkách. V této fázi se nesoustřeďte se na detaily, ale na pocit. Která kuchyň na vás působí útulně, v čem byste se nejlépe cítili jako doma? To, co vás osloví, si uložte. Pomůže to při plánování kuchyně vašim designérům případně výrobcům nábytku, pokud designéra přeskočíte.

Druhým a neméně důležitým krokem při plánování kuchyní pak bude prostor, který máte k dispozici, protože ten je určující pro tvar kuchyně a uspořádání jednotlivých zón.

A následují kroky další. Podrobný článek na téma, jak plánovat kuchyň najdete zde.

Máte s realizací kuchyňských prostor zkušenosti, v čem klienti často chybují nebo na co ve svých představách o konečném výsledku zapomínají?

Myslím, že to není o zapomínání. Realizace kuchyně je poměrně dlouhodobý proces, a to dokonce bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro sériově vyráběný nábytek nebo kuchyň na míru, a na jeho cestě se většinou postupně natrefí skoro na všechno. Co se chybování týká, to je naopak skoro vždycky stejné. Nejtypičtější chybou je zdánlivě ideální poměr krásná kuchyně/ nízká cena. Bohužel hodně lidí nerozumí, co vlastně dělá nízkou cenu nízkou. Neuvědomí si, že je kuchyňská linka investicí na desítky let, a tudíž že tím, co jde do poměru k ceně by nemělo být to, jak kuchyň na první pohled vypadá, ale jak kvalitní doopravdy je. Cenu u kuchyně poměrně znatelně ovlivňuje kvalitní kování, zavírání šuplíků, tlumení dveří, zásuvek a v případě kuchyní na míru také přesné řešení prostoru. 

Co určuje tvar kuchyně?
Jednoznačně prostor a pak hned v závěsu přání zákazníka.

A co když je tvar místnosti atypický?
Atypický tvar místnosti není v dnešní době žádný problém a pokud si nevíte rady, oslovte některého z interiérových architektů, rádi vám pomohou a vaše kuchyně bude bez kompromisů. Nicméně pro řešení atypického prostoru to bude chtít kuchyň na míru.

Co si myslíte o propojení obývacího pokoje s kuchyní? Jaké to má plusy a mínusy?
Pro mě je propojení kuchyně a obývacího pokoje naprosto ideální, umožňuje-li to prostor sám. Vznikne vám jakési tepající centrum vašeho domova, které vám umožní trávit čas s rodinou, i když připravujete jídlo, případně rodinu do příprav zapojit. Samozřejmě jsou ale lidé, kteří preferují být v kuchyni naopak sami, nebo jim vadí zvuky a vůně, které se z kuchyně přenášejí do obývacího pokoje.

Kuchyňský ostrůvek je velmi praktická věc, která je v kuchyni funkční, a ještě vypadá hezky. Do jakých kuchyní se hodí a do jakých ne?
Ostrůvek je velmi praktický kus nábytku, ale opět pro něj musíte mít prostor. Hodí se skvěle právě do kuchyní, které jsou součástí otevřeného obytného prostoru. 

Jak takový kuchyňský ostrůvek ideálně naplánovat? Jak by měl být ideálně vysoký, případně široký?
Šířka ostrůvku je víceméně čistě na přání zákazníka. Většinou se totiž jako přímá součást kuchyňské linky využívá pouze strana, která je naproti lince samotné. Druhá strana ostrůvku buď slouží jako úložná – ať již k potřebám do kuchyně (například nádobí) nebo klidně pro časopisy, knížky, prostě vše, co využijete v obývací části bytu či domu. Mnohem častější jsou ale barová sezení, která umožňují interakci kuchaře/ kuchařky se zbytkem rodiny nebo návštěvou, nebo na ostrov přímo navazuje jídelní stůl. Co se týká výšky, ta by měla být stejná jako výška pracovní desky, tedy zbytku kuchyňské linky.

A co osvětlení v kuchyni? Na vaření je potřeba vidět, kam ideálně umístit světla a jaká?
Asi je to opět hodně o individuální potřebě zákazníka, nicméně poslední dobou jsou úplně nejčastější podsvícení všech pracovních částí kuchyňské linky pomoc LED pásek. Jsou dokonce i tací, kteří si světélka vkládají do zásuvek s automatickým rozsvícením v okamžiku otevření.

Je dobré mít v kuchyni aspoň jednu skříňku s šuplíky?
A vy si umíte představit nějakou kuchyni bez šuplíku alespoň na příbory? Šuplíky jsou praktické a používají se častěji než obyčejné skříňky, protože jejich výsuvem se dostanete snadno ke všemu, pro co jdete.

Dá se do spodní skříňky začlenit i odpadkový koš, případně kontejnery na tříděný odpad?
Samozřejmě existují skříňky s již vestavěnými doplňky jako jsou právě výsuvné odpadkové koše, ale úplně stejně poslouží prostor většinou pod dřezem, kam můžete vsunout klasický odpadkový koš.

Kuchyň je místnost, kde využijeme nejvíce vychytaných spotřebičů. Máte nějaké rady a doporučení, jak tyto spotřebiče vybírat? S jakými máte dobrou zkušenost?
My máme skvělé zkušenosti se spotřebiči značek Bosch a Siemens. Mají opravdu široké portfolio výrobních řad opravdu od uživatelsky jednoduchých až po výrobky pro nejnáročnější zákazníky. Design, funkčnost, přijatelná cena a neustále nové a nové technologické vychytávky. Spotřebiče BSH doporučujeme rádi, protože se téměř nepotkáváme s reklamacemi od našich zákazníků, což je pro nás, jako pro výrobce nábytku, známkou potřebné kvality. Samozřejmě si zákazník může vybrat sám jakoukoliv jinou značku, nicméně chce-li doporučení od nás, volíme BSH.

Pokud je někdo milovník vaření a ocení speciální spotřebiče, co byste mu doporučil a od jaké značky?
No a zase jsme u Siemens. Často omílanou novinkou jsou spotřebiče, které umožňují vaření metodou sous-vide. Jedná se o kuchařskou metodu, jejímž základem je pomalé upravování zavakuované potraviny ve vodní nebo parní lázni. Suroviny se upravují při nízkých teplotách a tím pádem si zachovají své původní vlastnosti, přirozenou chuť, šťávy i texturu. Zpracováním se nemění obsah živin, vzhled, barva ani vůně. Maso je krásně měkké, šťavnaté, dokonale stejnoměrně propečené a nikdy se nevysuší. Metodou sous-vide připravíte širokou škálu potravin – od různých druhů masa, přes ryby až po zeleninu, houby, ovoce nebo i vajíčka. VakUovací zásuvka v kombinaci s troubou s programem sous-vide od Siemens vám nyní umožní vařit touto metodou i doma. Další oblíbenou vychytávkou jsou varné desky se zabudováním odvětrávání. Moc nemám rád přístroje dva v jednom, ale tohle „partnerství“ se myslím povedlo.

Děkujeme za rozhovor

Tento článek jsme vytvořili spolu s odborníky z interiérového studia Vestavstyl www.vestavstyl.cz .

Pokud byste se na ně chtěli s plány a realizací kuchyně či jakéhokoliv jiného vybavení interiéru obrátit, rádi vám vytvoří nabídku.

Veškerý nábytek vyrábějí na míru, od vestavěného, přes solitérní i zcela atypický.

Kontaktní osoba: Martin Děkanovský Tel.: 608 025 664 E-mail: mdekanovsky@vestavstyl.cz


Naše články:

Reklama