Avon nabízí svým zákaznicím produkty, které obsahují superingredience. Co si pod tímto pojmem máme představit?
U většiny kosmetických produktů se účinné látky dostanou pouze na povrch pokožky. V produktech AVON najdeme speciální složky, které mají schopnost pronikat i do hlubších vrstev, tzn. až k bazálním buňkám ve spodní epidermální vrstvě. To jsou např. vitamíny, rostlinné oleje, resp. extrakty z rostlin a všeobecně látky, které jsou přítomny fyziologicky v pokožce. Mezi klasické patří vitamíny C, A a E, dále kyselina hyaluronová, peptidy a růstové faktory. Dále je to například platina.


Nemůže být tento kov pro pleť naopak nebezpečný?
Z kosmetického hlediska je důležitý fakt, že je to kov hypoalergenní, disponující se „vázat s lidskou kůží“ a umožňující zanést - penetrovat aktivní látky až do mezibuněčných prostor. V masce se používá koloidní roztok platina.


Co všechno tedy platina umí s pletí?
Umí toho opravdu hodně. Podporuje třeba tvorbu ochranného kožního filmu, který zajišťuje rovnováhu a odolnost pleti před stárnutím, před vznikem skvrn a také kožních chorob jako je např. dermatitida. Ničí volné radikály, které způsobují stárnutí pleti, zabraňuje tvorbě nežádoucích skvrn na pleti. Zajišťuje čistou pleť ve smyslu množení bakterií např. u mastné a problematické pleti. Odstraňuje aktivní kyslík, který ničí normální kožní buňky (opalování, znečištěné ovzduší, kouření). Platina udržuje rovnováhu a hydrataci normálních kožních buněk. Celkově pleť zjemňuje a rozjasňuje, aktivuje vnitřní energii pro buňky, čili nastartuje proces regenerace a omlazení, redukuje vrásky kolem očí a celkově posílí vitální vzhled jemné pokožky kolem očí. Chrání přirozené peptidy před jejich destrukcí.


Vypadá to, že je vhodná pro starší pleť...
Ano, aktivuje přirozené mechanismy obnovy pleti, které jsou v pozdějším věku na nižší úrovni. Platina totiž chrání pro pleť důležité bílkoviny - peptidy běžně přítomné v pleti, které jsou podstatou všech živých organismů a které se věkem bohužel ztrácejí.


Jaký význam má pro pleť retinol?
Retinol se přirozeně vyskytuje v kůži a je zodpovědný za správnou obnovu buněk. Když je ho nedostatek, kůže je suchá a šupinatá. Působí zejména proti vráskám a také eliminuje akné. Proniká hluboko do kůže, omezuje vznik vrásek a likviduje ty stávající. Prokazatelně podporuje tvorbu kolagenu a elastinu. Pokožka je pak mladistvá, vypnutá a dochází k redukci pigmentových skvrn, pokožka je barevně sjednocená, což je pak viditelné zejména po létě, kdy dochází k projevům fotostárnutí nejvíce. Retinol, který podporuje vlastní tvorbu kyseliny hyaluronové, je však třeba používat v určité koncentraci, ty nízké koncentrace nemají dostatečné výsledky a vyšší způsobují podráždění.


Jaké přípravky s retinolem byste doporučila?
Jednoznačně duální krém ANEW REVERSALIST INFINITE EFFECT! Je to špičkový a jedinečný krém ve dvou fázích. Díky výzkumu společnosti AVON, která jako první zdůvodnila a použila metodu v boji proti vráskám s AHA kyselinami zcela jiným – mnohem efektivnějším způsobem, než použít POUZE retinol. V první fázi provedeme po dobu jednoho týdne exfoliaci pomocí AHA kyselin nanášením krému s AHA kyselinami. Druhá fáze - druhý týden spočívá v aplikaci retinolu na vyhlazenou a zdravou pleť a jedině tak retinol může lépe penetrovat do spodní vrstvy epidermis a částečně také do dermis, kde umí stimulovat tvorbu nového kolagenu a elastinu. Obě tyto fáze střídáme po týdnu.


Některé ženy si myslí, že retinol může dráždit citlivou pokožku, je to pravda?
Chci podotknout, že se všeobecně ví, že retinol může způsobovat olupování pleti čili má také exfoliační účinky. V našem případě se tak nestane, jelikož krémem číslo jedna pleť hydratuje, ozdraví a odloučí se odumřelé buňky = první krok je ozdravení pleti. Pokud bychom dali na pleť, která se loupe, retinol, dojde k masivnímu olupování, zákaznice se nemohou nalíčit a účinek je naprosto opačný.
Náš nový noční krém je tzv. inovační anti – aging systém založený na dvojím složení, které na sebe navazují a vzájemně se podporují v účinnosti. Retinol je také velmi účinný na akné, odstraňuje nežádoucí hyperpigmentaci na rukou, dekoltu a samozřejmě na obličeji, resp. umí si poradit i s takovým problémem, jakým je melasma u žen. Kromě toho (jako vždy) na základě technologického výzkumu byly použity správné koncentrace aktivních látek v závislosti na době používání.

Existuje ještě nějaký přípravek, který má rychlejší efekt?
Nové Sérum ANEW CLINICAL SMOOTHING SERUM je taková náhrada za botox = vyhlazující sérum s retinolem proti vráskám, a potom ANEW CLINICAL HYDRA RECOVERY MASKA. Tato maska je příslibem rychlého a spolehlivého účinku, neboť zajišťuje kromě perfektní hydratace také okamžitý lifting, pleť zjemňuje, vyživuje, podporuje tvorbu kolagenu a elastinu (stimulace fibroblastů retinolem – fibroblasty jsou zodpovědné za tvorbu kolagenu, elastinu a kys. hyaluronové), zvyšuje její přirozenou odolnost neboť účinně vyvolává obnovu hydrolipické rovnováhy pleti, která je poškozená vnějšími faktory, častým mytím, volnými radikály a slunečním zářením. To vše způsobuje vrásky, nechtěné pigmentové skvrny, šupinky na pleti, nerovnosti a mimické vrásky zejména kolem očí.

Jak působí kyselina hyaluronová na pokožku a jak do ní proniká?
Čistá ingredience kyseliny hyaluronové prochází hluboko do pokožky, což vyplňuje vrásky zevnitř. Poskytuje hydrataci a její účinky jsou viditelné po několika vteřinách.


Jaký význam má kyselina hyaluronová v produktech Avon?
V séru ANEW CLINICAL SÉRUM PLUMPING CONCENTRATE je podstatná v tom, že tato kyselina je zde obsažena ve třech velikostech. Tři různé velikosti molekul, které působí na různé vrstvy pokožky (větší molekuly zůstavají v horních částech pokožky, menší molekuly procházejí hlouběji). Po použití ANEW séra s kyselinou hyaluronovou budete mít pocit jistoty, že své pokožce poskytujete to nejlepší ošetření. Díky čisté kyselině hyaluronové minimalizujete a oddálíte vznik vrásek.


A jak tedy molekuly fungují?
Nejvěší molekuly procházejí na povrch pokožky, střední molekuly procházejí do pokožky tam, kde vznikají vrásky, nejmenší molekuly procházejí hluboko do pokožky a poskytují maximální hydrataci pleti.
Další produkt s kyselinou hylauronovou je například ANEW Maska na noční použití, která je obohacena perličkami bambuckého másla, zeleného čaje, které zajišťují výživu pleti. A v AVONU je kyselina hyaluronová přítomna v mnoha dalších produktech.

Za zprostředkování rozhovoru děkujeme značce AVON.

Reklama