Vaší dceři Lauře už je deset let. Je vám líto, že postupně přestává být tou malou holčičkou, nebo se naopak radujete, že je vám stále více parťačkou?
Baví mě úplně každé období dospívání mé dcery. Je kouzelná teď, stejně tak jako před pár lety. Zase trochu jinak, ale pořád mě nepřestává fascinovat její vidění. Ta dětská optika je mi něčím nesmírně blízká. A i když roste, její fantazie jí neopouští. To, jak se dívá na svět, mě navíc nesmírně inspiruje. A ano, jak roste, mám to štěstí potkávat Lolu děvčátko a občas už i Lolu mladou slečnu, která se pomalu ale jistě hlásí o slovo.  

Některé maminky mají s dcerami spíše kamarádský vztah. Jak je tomu u vás? 
Laura má “měkkou” povahu. Je citlivá a otevřená. Ráda se směje, je zvídavá. A přestože jí je jenom 11 let, přirozeně vnímá autority i hranice, které překročí jen výjimečně. Můžu si proto dovolit mít s ní kamarádský vztah. Je to pro nás obě přijatelnější a hlavně tak nějak přirozenější. Nekomplikuje nám to životy ani komunikaci.

5c98659160d42Dara1.jpg

Zdroj foto: archiv Dary Rolins

Probíráte spolu i vaše pracovní věci? Snaží se vám třeba radit, nebo něco kritizovat?
Že bychom je přímo probíraly, to bych zatím neřekla. Ale moji práci a různé výstupy z ní samozřejmě vnímá. Moc dobře chápe celé zadání, způsob, jakým funguje šoubyznys. I když se to tváří jako jedna velká zábava a iluze, je za tím spousta práce. Hodin, které trávím na cestách, po schůzkách, studiích, natáčení, focení a tak dál. Prostě pořád v pohybu. Myslím, že je na mě i na svého tátu pyšná. Fandí nám, ale rozhodně se nijak nevytahuje, nechlubí. Nevedeme ji k tomu, že jsme něco víc, celebrity z televize.  

Jakou vlastně volíte výchovu? A co považujete za největší chybu ve výchově, které byste se nechtěla dopustit?
Myslím, že jakékoliv taktiky a přehnané nároky či skryté ambice rodičů promítané do života dětí dokážou ve vztahu dítě - rodič udělat nevídanou neplechu. A proto netaktizuji, nečtu moudré knihy jiných rodičů a neplánuji její život bez toho, aby mě zajímalo, co chce ona. Já i její otec žijeme jako slušní lidé a oba věříme, že dítě se přirozeně přidá, a bude následovat život a návyky, které ho zformují. Nemám patent. Nevím, jestli nás její puberta nevytrestá. Ale co vím, že s ní nechci a nebudu válčit. Vždy se budu snažit jí porozumět. I kdyby na mě mluvila cizím jazykem. (smích)

Co když bude jednou chtít do světa šoubyznysu? Vím, že už si třeba zahrála ve vašem videoklipu, nebo že dabovala animovaný film. 
Byla i v klipu jejího táty Matěje, který má kapelu Wohnout. A na jejich koncertech stála na pódiu už nespočetkrát. Já hraju většinou kluby, to znamená, že jdu na jeviště až kolem půlnoci. To už dávno spí a hlídá ji naše chůva Mirka. Ale párkrát mě už taky viděla. A jestli bude chtít do šoubyzu? Zatím se tam nehrne, baví ji spousta jiných, spíš sportovních věcí. Ale samozřejmě, možné je všechno. Rozhodně to však není naše tajné přání. Když ovšem uvidíme, že je její talent i urputnost dostatečně výrazné combo, rádi ji podpoříme, pomůžeme. Ale to se týká čehokoliv!

V čem je Laura po vás? Myslím tím, kdy jste si naposledy řekla, že vidíte sama sebe v jejím věku.
Napadne mě to spíš na fotkách, než v konkrétních situacích. Jsou momenty, kdy je to celý Matěj. A pak zas úsměv, pohled, který kopíruje malou Darinku. Když jde o povahu, rozhodně se nestydí a ráda baví společnost. A taky moc neriskuje. Má o sebe strach, je opatrná. To ovšem nemá ani po mně ani po Matějovi. (smích) 

Nedávno jste se vrátily ze společné měsíční dovolené na Bali. Jak řešíte, že tak dlouho chybí ve škole? Učíte ji vy?
Má individuální studijní plán. Jinak by takhle dlouhá absence ve škole nebyla možná. Děláme to pravidelně, vždy v lednu, už několik let. Sice je na dovolené, ale ví, že dopoledne je vždy škola. Jezdí s námi i naše chůva Mirka a je to spíš ona, která na dovolených supluje učitelku. Já si jdu ráno zacvičit jógu, píšu texty, nebo další pokračování svého diáře Rok Podle Dary a oni mají zatím vyučko. 

Byla s vámi i teď v únoru v Los Angeles, kde jste točila videoklip? K jaké písni bude a kdy ho uvidíme?
Ne, nebyla. Ta cesta do LA byla ryze pracovní, nebylo moc času ani prostoru užívat si město způsobem, který by ji mohl bavit. Klipy jsem tam natáčela rovnou dva, oba k písničkám z mého zatím posledního alba ETC. Jeden je studiovka, druhý se natáčel v Mojave desert, což byl pro mě nový zážitek. Na tomto místě jsem byla poprvé. Oba klipy uvedu ve velmi blízké době. Lola pojede do Ameriky poprvé až v létě. Dostala ode mě vánoční dárek, lístky na koncert její oblíbené zpěvačky Ariany Grande v NY. 

Vypadáte dokonale, což jistě znamená, že o sebe musíte hodně pečovat. Okoukává to od vás Laura?
Děkuji, jste milá. Musím se přiznat, že velkou roli hrají v naší rodině geny. Na kosmetiku se pořád jen chystám, byla jsem tam naposledy asi tak před dvaceti lety. Ale je pravdou, že používám kvalitní kosmetiku, a jím zdravě. K jídlu patří i kvalitní doplňky stravy, chlorofyl, minerály, stopové prvky, vitaminy, proteinové tyčinky, drinky. Extrémně řeším úroveň kvality mého jídla a všeho, co do těla vpravuji. Prvotní zadání - vše musí být bez konzervantů, na přírodní bázi, žádné polotovary a tak dál. Z toho přirozeně vyplývá, že tento životní postoj či styl ovlivňuje i Lolu. Nic jí nezakazuji, ale máme jedno pravidlo. Chipsy, čokolády, sušenky, hranolky, prostě junk food může, ale vždy jen půlku toho, co si vybere. A musím říct, že tím, že to doma nejíme, a zároveň to není tabu, nevznikla nám žádná tajná záliba a potřeba cpát se tím za každou cenu.   

Máte už nějaké společné zkrášlovací rituály? Dovolujete jí třeba líčit se?
Ale ano, občas, když jsme doma samy, půjčí si moje malovátka a namaluje sebe i mě. Sebe umí namalovat moc hezky, s citem. K tomu mému make-upu jsem už víc kritická. Ven bych v něm asi nešla. Ale talent a fantazie se jí upřít rozhodně nedá. (smích)

Když jsme u té krásy, stala jste se nedávno tváří nové řady voňavé tělové kosmetiky Encanto od Avonu. Co vás na ní baví, proč byste ji třeba doporučila kamarádce?
Je svěží. A to já mám ráda. Nenese žádné složité a tíživé informace. Voní jako jaro. Nekomplikovaně a svobodně. A to se mi na ní líbí. 

avon.jpg
Zdroj foto: Avon

Co v péči o tělo považujete za největší hřích?
Neodlíčit se večer před spaním. Můžu být jakkoliv unavená, tělesně či společensky, nikdy, ale opravdu nikdy nejdu spát namalovaná, bez séra a nočního krému pod očima a na obličeji. Nikdy. 

Na čem teď aktuálně pracujete?
Mám kromě pravidelných víkendových vystoupení po Čechách a Slovensku zajímavé spolupráce s několika značkami, které obsahují aktivity všeho druhu. Krom toho jsem finalizovala nový diář Rok podle Dary 2020, chystám pokračování a rozšíření kolekce báglů a tašek pro městské dívky a ženy. Koketuji s vlastní módní značkou, kolekcí šperků a do toho mi už hrají v hlavě nové nápady na další písničky. A myslím, že toho v rámci mé tvořivosti bude ještě víc (smích). 

Nutno říct, že nezahálíte. Volný čas je pro vás asi vzácností. Co nejraději děláte, když nic nemusíte?
Spím. 

Čtěte také:

Reklama