Jestli se nemýlím, tak panuje povědomí, že nejde operativně prodloužit a zvětšit objem penisu. Jak to je?
Díky metodě profesora Alessandra Littari, na kterou mám licenci, je možné prodloužit penis v rozmezí mezi 2–5 cm do délky. Nikdy ale nemůžu říci, o kolik přesně komu lze prodloužit penis, je to individuální a v tomto rozmezí. Nedá se nikdy dopředu zjistit, jak dlouhý je vaz, který je srostlý s penisem v pubické oblasti břicha, který se dá operativně odpojit, a tím prodloužit samotný penis. Je to hluboká operace, operuji 6–7 cm pod kůží, operační pole je dost malé, zákrok většinou trvá kolem hodiny a půl.
obrazek.png

Chápu to správně, že díky přerušení tohoto vazu, který drží konec penisu a spojuje jej se stydkou kostí, se penis o tuto vzdálenost může vysunout ven?
Ano a je to, jak jsem říkal, mezi 2–5 cm, měli jsme jeden případ, kdy byla délka 5,5 cm, ale to byl extrém. Většinou je to méně.

Není to tedy o tom, že byste penis něčím „vycpali“, prodloužili jej nějakou „náhradou“, ale je to jen o přerušení tohoto vazu, který penis uvolní a může se tedy více vysunout ven.
Ano, přesně tak. Při zákroku ještě děláme opatření, aby se v ráně následně netvořily srůsty a vaz byl dobře odpojen a zahojen. S tím souvisí také včasná rekonvalescence v podobě rehabilitace – doporučujeme pacientům, aby si koupili speciální vodní pumpu a procvičovali doporučené cviky, aby vše správně srostlo. Prodloužení je trvalé, nemění se.

Zajímá vás, jak vypadá výsledek penoplastiky? Podívejte se do naší galerie ZDE.

Jak je to se zbytněním? Jaké jsou možnosti a jak se to dělá?
Pro zbytnění využíváme odsátý tuk pacienta, ten se ve speciálním přístroji vyčistí a následně se vpichuje do podkoží penisu. Rovnoměrně, aby výsledný efekt byl přirozený. Takto se dá zbytnění penisu zvětšit o 15 %, to je finální zbytnění, když vezmeme v potaz, že část tuku se po zákroku vstřebá. Při dalším zákroku za půl roku to jde zopakovat, maximální zbytnění je ale opět o dalších 15 %, ne více. Ten 15 % nárůst je trvalý, nemění se časem. Většina lidí má obvod penisu před operací kolem 9 cm, po prvním zákroku je to kolem 10,5 cm. Pokud chtějí další zvětšení, diskutuji s nimi o tom, aby to bylo souměrné vzhledem k délce.

Jak se pak chová penis po těchto zákrocích? Při sexu?
Je nutné dodržet klidový režim trvající 6 týdnů, aby se vše usadilo, vstřebalo, zahojilo. Šest týdnů sexuální abstinence. Po této době pak vše funguje normálně, jako před operací, erekce, sex, vše jak bylo před zákrokem.

Pro koho je zákrok vhodný?
Věkem zákrok omezený není, jde o to, aby pacient prošel interním předoperačním vyšetřením, aby byl zdravý, aby zvládl dobře celkovou anestezii. Po zákroku pacient leží na klinice jednu noc, více není nutné.

Z jakého důvodu tyto zákroky muži vyhledávají? Svěřují se vám? Je to touha mít lepší sex?
Je to různé, jednomu pacientovi bylo řečeno je to „to“ malé, jiní chtějí vypadat dobře v plavkách na pláži, ve fitku, v upnutých džínách. Vnímají estetickou potřebu. Samozřejmě chtějí dobře vypadat i následně při erekci s partnerkou či partnerem. Většinou ale přicházejí sami, ne z popudu někoho jiného. Velikost a tvar penisu vnímají jako důležitý pro jejich osobnost, chtějí se cítit lépe.

Letos už jste provedl více než 600 chirurgických estetických zákroků, o které je největší zájem?
Nejžádanějším zákrokem je liposukce břicha, boků, hýždí, stehen případně dalších částí těla. Ženy touží po zvětšení prsou implantáty. Další v pořadí je abdominoplastika, tedy plastická operace břicha, kdy jsem klientkám a klientům odstranil nevzhledný kožní převis na břiše a zájem je také o lipotransfer do pozadí a do prsou, kdy ke zvětšení uvedených částí těla používám vlastní tuk pacientů.

Na naše otázky dopovídal MUDr. Ján Pilka z kliniky Aesthevita.  
5b7e77555ed95obrazek.png

Přehled všech služeb kliniky naleznete na AESTHEVITA.CZ

5c3f463b64e55obrazek.png

Uložit

Reklama