Kristýna Kubíčková (18) se jako Česká Miss Earth 2016 ujala kralování a od finálového večera je v jednom kole. Jak moc jí zaměstnávají „missí“ povinnosti, na čem chce zapracovat a proč má v plánu založit unikátní modelingovou agenturu? To a mnohem více se dozvíte v rozhovoru.

Co pro tebe bylo při finále nejtěžší?
Finálový večer jsem si užívala, protože mi bylo jasné, že je to jen jednou. Jen se tedy přiznám, že jsem měla trochu strach z kvízové soutěže Máme rádi Česko. Nikdy totiž nevíte, jaká otázka na vás vyjde. Na co budou zaměřené, jsme samozřejmě vůbec nevěděly, ale už na generální zkoušce jsme dostaly třeba otázku, kdo uběhne nejrychleji 800 metrů. To vůbec netuším! A když si představím, že bych podobnou otázku dostala v přímém přenosu... Nejvíc jsem si ale užívala promenádu v plavkách, protože tam jsem mohla být sama sebou.

saty

Zdroj foto: Česká Miss, Lukáš Navara

Jaké povinnosti tě, jako Českou Miss Earth, v nejbližší době čekají?
Rozhovory, módní přehlídky a spousta dalších akcí. Zatím mám program na měsíc, dva, a průběžně se doplňuje. Nejdůležitější je ale práce na přípravě na světovou soutěž, která se uskuteční v říjnu.

Co taková příprava obnáší?
Určitě budu vylepšovat angličtinu, projev, připravovat kostýmy, pracovat na medailonku… Zkrátka všechno, co se děje před Českou Miss, ale v ještě náročnějším měřítku.

Před finále České Miss jsi byla favorizovaná sázkaři – čím myslíš, že jsi je zaujala?
To vůbec netuším. Každý člověk je jiný a sto lidí, sto chutí. Někomu se mohl líbit můj vzhled, někomu moje vyjadřování, jinému zase to, že jsem sama sebou…

vitezky

Zdroj foto: Česká Miss, Lukáš Navara

Měla jsi ty osobně tip na vítězku?
My byly celou dobu velké kamarádky a i při finálovém večeru jsme se hodně podporovaly. Vůbec mě v tu chvíli nenapadlo, že bych měla favorizovat jednu nebo druhou. A musím říct, že se v průběhu času holky hrozně měnily, takže favoritkou byla každou chvíli jiná. Určitě si ale myslím, že největší pokrok za celou dobu udělala Míša Hávová.

S čím jsi na sobě, co se týče postavy, nejvíce spokojená?
Asi se vším. Musím přiznat, že jsem na tom teď nejlépe, co jsem kdy byla. A jsem za to šťastná. Také jsem na sobě tvrdě makala, takže se mi za rok podařilo shodit 12 kilogramů.

Jak jsi to dokázala?
Úpravou jídelníčku a každý den poctivým cvičením. S tím mi hodně pomáhal můj přítel, který dělá závodně kulturistiku.

Co znamená, že sis upravila jídelníček?
Rozhodně to neznamená, že bych přestala jíst, jak by si mohl někdo myslet. Naopak, teď jím mnohem víc, než dřív. Jen ve správných časových intervalech a s lepší skladbou potravin - maso, rýže, zelenina, ovoce… Zkrátka podle tabulek.

krityna

Zdroj foto: Česká Miss, Lukáš Dvořák

Měříš 168 cm – nemáš ze své výšky někdy komplex? Třeba vedle Nikol Švantnerové?
Musím říct, že já si ani nijak nepřipouštím, že jsem malá. Vždycky je to spíše o tom, jak se člověk cítí. Moje výška je sice malá, ale já se cítím velká.

Zaslechla jsem, že uvažuješ o založení modelingové agentury pro menší dívky. O co jde?
Myslím si, že svět krásy by neměl být jen o výšce. Nelíbí se mi, že holky, které nemají ten dar výšky, jsou diskriminované. Ta, která je silnější postavy, může zhubnout. Ale malá holka nevyroste… Proč by taková pěkná holka měla být znevýhodňována? Do budoucna bych se v tomto skutečně ráda angažovala a třeba to i změnila.

Změnil se už nějak rapidně tvůj osobní život?
Já myslím, že jsme vítězstvím v České Miss osobní život všechny tři ztratily. Hned po soutěži mě začali na ulici poznávat lidé na ulici, pokřikují na mě, zastavují mě. Na jednu stranu je to pěkné, ale musím říct, že se v tu chvíli cítím celkem trapně. Ještě jsem si na to nezvykla, pořád si připadám jako obyčejný člověk a v ten moment nevím, co na to říct. Třeba když ke mně přiběhne holčička a začne mávat rukama, že to je ta z té televize, ta miss. Ale zvládat to musím. A rozhodně nechci zapomínat na své nejbližší, na rodinu si zkrátka každý musí najít čas. I když přijdu unavená, budu jim pravidelně alespoň telefonovat, když už se s nimi třeba neuvidím.

rodice

Kristýna Kubíčková s rodiči. Zdroj foto: Česká Miss, Lukáš Navara

A co škola?
Už jsem měla schůzku s paní ředitelkou, která mi povolila individuální plán. Opravdu mi vyšla vstříc, takže si ten svůj rok můžu užít naplno a posbírat spoustu zkušeností.

Jsi z Ostravy – plánuješ přestěhovat se do Prahy?
O bydlení v Praze už zcela vážně přemýšlím. Buď budu bydlet u Natálky (Natálie Kotková, Česká Miss World 2016), nebo jsme s našima uvažovali, že bych si v Praze pronajala malý byt. Zatím ale není nic jistého. Dojíždění by sice bylo reálné, dostaly jsme na rok auto, ale z Ostravy by mě to vyšlo určitě dráž, než právě to ubytování.

Co by pro tebe byla, v rámci povinností České Miss, práce snů?
Všechno je pro mě práce snů. Už jen to, že spolupracuji s Českou Miss. Musím říct, že stejně jako jsem se předtím našla v tancování, našla jsem se teď ve focení, přehlídkách…to všechno mě hrozně baví! Teď jsem se navíc stala patronkou Dívky roku pro semifinále Moravy a strašně mě baví pomáhat mladším dívkám, aby dosáhly svých snů.

S kým by ses ráda při své práci potkala?
Určitě bych moc ráda poznala Taťánu Kuchařovou nebo Daru Rolins. Ale celkově se nebráním žádnému scházení se s lidmi, naopak se moc těším na každého, koho potkám.

Čeho se chceš v době svého kralování vyvarovat?
Určitě toho, aby si lidé po roce řekli, že jsem ničeho nedosáhla a zapomněli na mě. Chci, aby si mě zapamatovali.

Čtěte také:

Reklama